شناسایی و توقیف بیش از ۲۵ دستگاه حفار غیرمجاز در لرستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از شناسایی و توقیف بیش از ۲۵ دستگاه حفار غیرمجاز در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان، داریوش حسن‌نژاد اظهار کرد: با هوشیاری و همت مدیریت منابع آب و نیروهای گشت و بازرسی و همکاری نیروی انتظامی دورود دو دستگاه حفار غیرمجاز در منطقه […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از شناسایی و توقیف بیش از ۲۵ دستگاه حفار غیرمجاز در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان، داریوش حسن‌نژاد اظهار کرد: با هوشیاری و همت مدیریت منابع آب و نیروهای گشت و بازرسی و همکاری نیروی انتظامی دورود دو دستگاه حفار غیرمجاز در منطقه چالانچولان این شهرستان کشف و توقیف شد.

وی تصریح کرد: این دو دستگاه که شامل یک دستگاه حفار تراکتوری و یک دستگاه حفار برقی بودند به‌صورت شبانه در مناطق مختلف اقدام به حفر چاه‌های غیرمجاز می‌کردند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر با تغییر روش‌های حفاری و استفاده از دستگاه‌های حفار برقی با ابعاد بسیار کوچک‌تر نسبت به دستگاه‌های قبلی و حفاری بدون صدا و عدم وجود مشکلات حمل‌ونقل، این نوع تخلفات بیشتر شده است.

حسن‌نژاد اضافه کرد: در سه سال گذشته بیش از ۲۵ دستگاه حفار غیرمجاز در سطح استان شناسایی و توقیف شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت حفاظت منابع ارزشمند آب زیرزمینی و خساراتی که برداشت‌های غیرمجاز آب به این منابع وارد می‌کند از تمامی هم استانی‌های عزیز درخواست می‌شود هرگونه حفاری غیرمجاز را به اطلاع ادارات منابع آب شهرستان‌ها برسانند.