شناسائی ۶۰۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ

۶۰۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ کشف شد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز، علیرضاشاهرضایی سرپرست توزیع برق شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به مصرف برق بالا توسط این دستگاه ها گفت: استفاده غیرمجاز از ماینرهای غیرمجاز نقش مؤثری در افزایش پیک بار در ماه‌های گرم سال داشته و این موضوع […]

۶۰۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ کشف شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز، علیرضاشاهرضایی سرپرست توزیع برق شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به مصرف برق بالا توسط این دستگاه ها گفت: استفاده غیرمجاز از ماینرهای غیرمجاز نقش مؤثری در افزایش پیک بار در ماه‌های گرم سال داشته و این موضوع موجب تشدید خاموشی‌های ناشی از کمبود نیرو در سطح شهر در نتیجه منجر به نارضایتی مردم می شود.
وی ارزش تجهیزات جمع آوری شده را بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: در محدوده آران به سمت زکی آباد تعداد ۶۰۱ دستگاه رمزارز دیجیتال غیر مجاز پس از هماهنگی با مقام قضائی و با همکاری واحد بازرسی، واحد حراست، حقوقی، کشف و جهت صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
وی در پایان از مردم شریف شهرستان ساوجبلاغ خواست به منظور جلوگیری از خسارات مالی به هیچ وجه از برق شبکه سراسری برای تولید رمز ارز استفاده نکنند و در صورت ادامه مصرف در هر ساعت از شبانه روز منتظر ورود نیروی انتظامی و جمع آوری و ضبط ماینر‌های خود باشند.
بر اساس این گزارش تولیدکنندگان رمز ارز می‌توانند با دریافت مجوز و درخواست انشعاب با تعرفه قانونی منطبق با نوع مصرف از حمایت قانون برخوردار باشند.