شکست رکورد مناطق قرمز در نقشه برق

به گزارش پایگاه خبری توانیر،  هم اکنون  14 استان شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، لرستان، قزوین، همدان، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی  و 2 کلانشهر مشهد و شیراز در منطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند. هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با […]

به گزارش پایگاه خبری توانیر،  هم اکنون  14 استان شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، لرستان، قزوین، همدان، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی  و 2 کلانشهر مشهد و شیراز در منطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها  10 درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و  امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
به این منظور رعایت نکات ساده مدیریت مصرفی مانند تنظیم کولرهای گازی روی دمای 24 درجه و استفاده از دور کندکولرهای آبی در ساعت های گرم روز که به صورت فوری نیز قابل اجراست،  می تواند در پیوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداری از برق پایدار  تاثیربسزایی داشته باشد.
همچنین نقشه برق امروز تا ساعت 12 ظهر نشانگر آن است که 5 استان شامل هرمزگان، بوشهر، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان  و 2 کلانشهر اهواز و اصفهان در منطقه زرد مصرف قرار دارند.
برپایه این گزارش  هموطنان ساکن در این مناطق  نیز می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.