شستشو و لایروبی شبکه فاضلاب در سطح استان اصفهان

تحقق 115 درصدی شستشو و لایروبی شبکه جمع آوری فاضلاب در استان اصفهان

به گزارشبرقاب،مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به پاک‌سازی شبکه و کنترل پس‌زدگی فاضلاب گفت: طبق برنامه از قبل تدوین شده مقرر گردید، که در سال جاری ۲ هزارو ۷۸۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب در شهرهای استان لایروبی و شستشو شوند که خوشبختانه در ۹ ماهه سال جاری ، بیش از ۳هزارو ۱۶۱کیلومتر از شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهرهای استان موردلایروبی و شستشو قرار گرفت.

حسین اکبریان با بیان اینکه شستشو و لایروبی شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب با هدف حفظ بهداشت محیط، کنترل پس‌زدگی فاضلاب و رفاه حال شهروندان عملیاتی می شود، اظهار داشت: سعی شده در شهرهایی که درصد بالایی از مردم تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند لایروبی و شستشوی شبکه فاضلاب انجام گیرد تا وقوع حوادث شبکه فاضلاب نیز کاهش یابد .

وی افزود: اقداماتی همچون وصل نکردن آب باران به شبکه جمع‌آوری فاضلاب، جلوگیری از ریختن زباله، نخاله، مواد نفتی، اسیدی و چربی‌های ناشی از پخت‌وپز رستوران ها، واحدهای صنعتی، به داخل شبکه و درون منهول های فاضلاب از اصول بهره‌برداری درست از شبکه فاضلاب شهری است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان از مشترکین خواست تا با رعایت اصول مانع از گرفتگی شبکه و پس‌زدگی فاضلاب به منزل خود و دیگر شهروندان شوند، همچنین رعایت اصول باعث جلوگیری از وقوع حادثه و تحمیل خسارت به تأسیسات فاضلاب می شود .