شبکه آب ۲۰۰ روستای سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان وارد مدار شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با وجود نبود امکان رفع حوادث طی ۴۸ ساعت ابتدایی وقوع سیل، تاکنون شبکه آب ۲۰۰ روستا وارد مدار بهره‌برداری شده است.

به گزارش برقاب، روابط عمو.می شرکت آب وفاضلاب استان سیستان و بلوچستان به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علیرضا قاسمی” در جلسه بحران سیل که به ریاست وزیر نیرو در چابهار برگزار شد، بیان کرد: با توجه به سیلاب اخیر در حوزه شهرستان دشتیاری، منطقه پلان، تلنگ و پیرسهراب از مجموع ۵۲۰ روستا، طبق برآورد انجام شده ۱۷۶ روستا دچار مشکل و قطعی آب شدند که با تلاش همکاران از ابتدای وقوع سیلاب و مهیا کردن شرایط برای رفع آسیب‌ها تاکنون شبکه آب شرب ۱۴۲ روستای این مناطق وارد مدار شده است.

وی با اشاره به وضعیت سایر شهرستان‌های درگیر سیل سیستان و بلوچستان، گفت، در ۱۰ شهرستان استان، شامل قصرقند، نیکشهر، زرآباد، کنارک ایرانشهر، سوران، مهرستان، سراوان، گلشن و دلگان تاسیسات آب ۶۵ روستا دچار آسیب شد که از این تعداد شبکه آب ۶۰ روستا احیا و در روستاهای باقی‌مانده طی ۲۴ ساعت آینده شبکه آب پایدار خواهد شد.

وی ادامه داد، از ابتدای بارش‌ها ارائه خدمات آبرسانی در ۲۴۱ روستا به دلیل وقوع سیلاب سهمگین دچار اختلال شد که تاکنون مشکل آب ۲۰۰ روستا مرتفع و باقی روستاها نیز به زودی وارد مدار بهره‌برداری خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان،اظهار کرد: در مقایسه با سیل سال ۹۸، که شبکه آب ۱۲۱ روستا با قطعی آب مواجه و شدت و میزان بارندگی کمتر از سیل اخیر بود، رفع حوادث و وارد مدار کردن تاسیسات آبرسانی طی یک ماه زمان برد اما در این برهه طی پنج روز مشکل آب ۲۰۰ روستا برطرف شد و پیش‌بینی می‌شود مابقی روستاها طی ۲۴ ساعت آینده به شبکه آب وصل شوند.

قاسمی، با بیان اینکه، با توجه به اینکه پس از وقوع سیلاب نشست‌هایی در سطح خاک رخ می‌دهد امکان بروز حادثه و آسیب به شبکه دور از انتظار نیست، افزود: از این رو تمهیدات لازم اندیشیده شده و تیم‌های عملیاتی شرکت با تمام تجهیزات در آمادگی کامل به سر می‌برند.