سنکرون واحد نخست نیروگاه زرند

‌مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی گفت:‌ واحد نخست گاز نیروگاه زرند با ظرفیت 160 مگاوات تا پایان امسال به شبکه سراسری برق کشور سنکرون می‌شود. محمود صادقی با تاکید بر اینکه واحد دوم نیروگاه زرند اوایل تابستان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد:‌ روند احداث نیروگاه گازی زرند با جدیت و […]

‌مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی گفت:‌ واحد نخست گاز نیروگاه زرند با ظرفیت 160 مگاوات تا پایان امسال به شبکه سراسری برق کشور سنکرون می‌شود.

محمود صادقی با تاکید بر اینکه واحد دوم نیروگاه زرند اوایل تابستان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد:‌ روند احداث نیروگاه گازی زرند با جدیت و با اتکا به ساخت داخل در حال انجام است و در حال حاضر فعالیت‌های ساختمانی و زیربنایی مجموعه به اتمام رسیده و درمرحله نصب تجهیزات هستیم.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث این نیروگاه از اوایل سال گذشته آغاز شده است،‌ افزود:‌ دراحداث این نیروگاه از هرگونه هزینه‌های اضافی جلوگیری شده است و با استفاده از تجهیزات معتبر و قابل رقابت با قطعات خارجی که توسط شرکت‌های داخلی ساخته شده است، شاهد کاهش 20 درصدی هزینه‌های ارزی در این واحد نیروگاهی هستیم.

مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: با  تکمیل احداث دو واحد گازی این نیروگاه، 324 مگاوات به ظرفیت برق استان کرمان افروده می‌‎شود.

صادقی با اشاره به فرسودگی نیروگاه قدیمی زرند و الزامات زیست محیطی  جهت احداث این نیروگاه خاطرنشان کرد: راه‌اندازی  این نیروگاه در تامین برق خط سراسری جنوب غربی کشور در استان‌های هرمزگان و سیستان‌و‌بلوچستان بسیار اثرگذار است و با توجه به کسری یک هزارمگاواتی برق منطقه مرکزی در سال‌آینده، وارد مدار شدن این نیروگاه از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است: نیروگاه  زرند در کلیومتر20 شهر زرند  در مجاورت روستای علی آباد استان کرمان در زمینی به مساحت 52 هکتار در حال احداث است.