سرپرست حوضه آبریز اترک شرکت مدیریت منابع آب از استان خراسان شمالی بازدید کرد

سرپرست حوضه آبریز اترک و حوضه های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران طی بازدید از استان خراسان شمالی از نزدیک در جریان روند اجرایی طرحهای مدیریت منابع آب این استان قرار گرفت.

سرپرست حوضه آبریز اترک شرکت مدیریت منابع آب از استان خراسان شمالی بازدید کرد

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع رسانی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، دکتر احمد قندهاری در این بازدید از روند اجرایی طرح سد و بند انحرافی بش قارداش ، پروژه آبگیر سد شیرین دره ، پروژه انتقال پساب فاضلاب تصفیه شده بجنورد به پتروشیمی، طرح سد گلمندره و همچنین روند اجرای سد دربند بازدید کرد.

مهندس سید عقیل مرتضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در این بازدید میزان پیشرفت فیزیکی سد بش قارداش را ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت: اجرای این طرح به دلیل محدودیت منابع مالی متوقف شده بود که خوشبختانه در سال گذشته با اختصاص اعتبار، روند اجرای آن از تسریع یافت و درصورت تامین اعتبارات مورد نیاز طی یکسال قابلیت آبگیری خواهد داشت.

او افزود: پروژه آبگیر سد شیرین دره نیز ۹۴ درصد پیشرفت یافته و با بهره برداری از آن مشکل تامین آب بجنورد از این سد در مواقع بحرانی بروز سیلاب و کدورت آب، رفع خواهد شد.

وی پیشرفت فیزیکی سد گلمندره را نیز بیش از ۹۳ درصد اعلام کرد و گفت: در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز، این سد در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

او گفت: سد دربند نیز در مراحل ابتدایی ساخت است و ۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مهمترین چالش فعلی طرح تامین اعتبارات جهت تسریع در تملک اراضی مورد نیاز و روند اجرایی عملیات می باشد.

گزارش تصویری این بازدید را اینجا می بینید.