سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومانی در حوزه برق چهارمحال و بختیاری

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری گفت: در دولت تدبیر و امید از سوی وزارت نیرو ۲ هزار میلیارد تومان طرح در این استان اجرا شد که از این میزان یک هزار میلیارد تومان سهم حوزه برق است. مجید فرهزاد در سیزدهمین هفته پویش ملی «الف، ب ،ایران» و بهره‌برداری از ۱۴ طرح […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری گفت: در دولت تدبیر و امید از سوی وزارت نیرو ۲ هزار میلیارد تومان طرح در این استان اجرا شد که از این میزان یک هزار میلیارد تومان سهم حوزه برق است.

مجید فرهزاد در سیزدهمین هفته پویش ملی «الف، ب ،ایران» و بهره‌برداری از ۱۴ طرح حوزه آب و برق این استان که با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت توانیر برگزار شد، افزود: در شهریور سال گذشته با حضور وزیر نیرو ۱۱ طرح با مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان افتتاح شد و اکنون با گذشت کمتر از ۱۱ ماه، ۱۴ طرح در استان به مبلغ ۳۳۷ میلیارد تومان آماده افتتاح شده است.

وی ادامه داد: در مجموع در دولت تدبیر و امید ۲ هزار میلیارد تومان طرح در استان در سطح وزارت نیرو کلنگ‌زنی و اجرا شد که تا امروز ۷۶۰ میلیارد تومان آن به بهره‌برداری رسیده است.

فرهزاد تصریح کرد: از یک هزار میلیارد تومان سهم حوزه برق استان نیز تا امروز ۶۰۶ میلیاد تومان آن به بهره برداری رسیده است و امید است این میزان تا پایان دولت دوازدهم به طور کامل محقق شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری با اشاره به طرح‌های مورد بهره‌برداری در این استان طی سال‌های اخیر، اظهار داشت: اضافه شدن ۲ پست انتقال به مجموعه پست‌های استان از جمله این طرح‌ها است که تا پایان سال به سه پست می‌رسد.

فرهزاد افزود: اضافه شدن ۶ پست فوق توزیع، اضافه شدن ۲ هزار کیلومتر شبکه توسعه توزیع، کاهش تلفات از ۱۵.۵ درصد به هفت درصد و برق‌رسانی ۹۹.۹ درصدی در استان از جمله فعالیت‌ها و اقدامات شکل گرفته در این حوزه است.

وی با اشاره به مدیریت مناسب این استان در مصرف برق، خاطرنشان کرد: در مدت ۵۴ روز گذشته که کشور، شرایط سختی را در خصوص اوج مصرف برق سپری کرده است در هیچ روزی در محدوده قرمز نبوده‌ و در تمام روزها در محدوده سبز قرار داشته‌ایم.

در این آیین به طور همزمان ۱۴ طرح حوزه برق و آب این استان با سرمایه‌گذاری ۳۳۷ میلیارد تومان افتتاح شد.

بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب شهر لردگان، برق‌رسانی به پنج روستا، بهینه‌سازی شبکه وتبدیل سیم به کابل خود نگهدار، توسعه شبکه فشار متوسط و افزایش نقاط مانور، افزایش ظرفیت پست‌های توزیع، توسعه شبکه فشار ضعیف و تامین برق متقاضیان، توسعه شبکه روشنایی شهری وروستایی، نصب کنتورهای هوشمند در جهت ارتباط دوسویه و احداث نیروگاه مقیاس کوچک گازی از جمله این طرح‌ها است.

 

 

ایرنا