سد انحرافی لشتو رامسر افتتاح شد

سد انحرافی لشتو شهرستان رامسر یکی از زیرساخت‌های مهم مهار آب‌های سطحی برای تامین آب کشاورزی امروز با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش برقاب:  به نقل از ایرنا “داوود منظور” در سفر به غرب مازندران همراه با استاندار، سد انحرافی لشتو را افتتاح کرد.
حیدر داوودیان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: ساخت سد انحرافی لشتو روی رودخانه چالکرود تاثیر زیادی در تامین آب مورد نیاز باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی منطقه دارد و دست‌کم یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار از کشتزارهای غرب استان را زیر پوشش قرار می‌دهد.
وی افزود: عملیات ساخت سد انحرافی لشتو سال ۱۴۰۰ آغاز شد و طی ۲۴ ماه با تأمین اعتبار مورد نیاز به مرحله بهره‌برداری رسید. برای ساخت این سد انحرافی ۳۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: ساخت سدهای انحرافی روی رودخانه‌ها یکی از راه‌های مناسب و زودبازده برای کمک به افزایش توان تامین آب در استان است که به طور جدی در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای مازندران قرار دارد.
داوودیان افزود: حدود ۲ هزار سد انحرافی در مازندران وجود دارد که از این تعداد ۳۵۰ سد انحرافی مدرن‌سازی شده است. ضمن این‌که هشت سد انحرافی نیز در مازندران توسط شرکت آب منطقه‌ای در حال ساخت است.