رگبار باران و رعد و برق شدید در راه ۱۳ استان

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا  درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: امروز در گیلان، مازندران و برخی مناطق استان‌های گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات سمنان و شرق تهران بارش باران و در برخی مناطق به‌ویژه ارتفاعات رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: یکشنبه (۲۰ شهریورماه) در برخی مناطق گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی، دوشنبه (۲۱ شهریورماه) در ارتفاعات گیلان، مازندران، ارتفاعات جنوبی البرز مرکزی بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق رخ می‌دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا امروز شنبه در ارتفاعات واقع در هرمزگان و فارس و همچنین یکشنبه در دامنه و ارتفاعات فارس، هرمزگان و جنوب کرمان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: اواخر وقت چهارشنبه (۲۳ شهریورماه) در برخی نقاط شمال آذربایجانان غربی و شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان دوشنبه و سه‌شنبه دما در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: اواخر وقت چهارشنبه (۲۳ شهریورماه) در برخی نقاط شمال آذربایجانان غربی و شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان دوشنبه و سه‌شنبه دما در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: امروز و فردا در بعضی ساعات در شرق، شمال شرق، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید، در برخی مناطق به‌ویژه منطقه زابل خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین در ایلام و خوزستان در برخی ساعات سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که خیزش گرد و خاک در نوار مرزی این دو استان دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: دوشنبه و سه‌شنبه در برخی ساعات در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل و چهارشنبه در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب کشور سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۰ شهریور) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۱ درجه

سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۲۱ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای  ۲۲ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ شهریورماه) اهواز با دمای ۴۵ و۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.