رکوردمصرف برق در استان مرکزی شکسته شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: مصرف برق در ظهر روز ۲۹تیرماه در این استان با ۹۴۶مگاوات از ابتدای سال جاری تاکنون رکورد زد. مهندس محمد اله داد  افزود: مصرف برق امروز در این استان در ۲۹تیرماه نسبت به روز گذشته هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد و براساس پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی دمای هوای مناطق مختلف […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: مصرف برق در ظهر روز ۲۹تیرماه در این استان با ۹۴۶مگاوات از ابتدای سال جاری تاکنون رکورد زد.

مهندس محمد اله داد  افزود: مصرف برق امروز در این استان در ۲۹تیرماه نسبت به روز گذشته هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد و براساس پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی دمای هوای مناطق مختلف استان تا پایان هفته جاری تا ۶ درجه سانتیگراد گرم‌تر می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: در صورتی‌که مشترکان برق این استان در بخش‌های مختلف همکاری لازم را در زمان پیک بار نداشته باشند، خاموشی‌ها اعمال می‌شود.

مهندس اله داد افزود: اگر مردم، صنایع ادارات و کشاورزان استان مرکزی در مصرف برق مراعات و صرفه جویی نکنند، در پیک مصرف کنند و بهینه مصرف نکنند هم جریمه می‌شوند و هم با خاموشی مواجه خواهیم شد.

وی همچنین گفت: علاوه بر این مشترکانی هم که در بخش‌های مختلف خانگی، صنایع، ادارات و کشاورزی رعایت مصرف را کرده و صرفه جویی کنند جایزه خوش حسابی و بخشودگی در یافت می‌کنند و تخفیف خواهد گرفت.

مهندس اله داد اظهار داشت: ساعات اوج مصرف برق از ساعت ۱۳ ظهر تا ۱۷ عصر است که انتظار می‌رود مشترکان مختلف از جمله صنایع، ادارات، کشاورزی و مردم در این ساعات از مصرف خود بکاهند و برای کاهش خاموشی‌ها ، به ویژه در این ایام کرونایی با مصرف بهینه برق چراغ درمان راروشن نگه دارند.

وی تاکید کرد: سیاست‌های تشویقی خوبی برای مشترکان برق استان مرکزی که همکاری لازم را در زمان پیک بار داشته باشند در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی به شهروندان توصیه کرد: هر لامپ و هر کیلو وات کاهش مصرف می تواند اطمینان خاطر بیشتری را برای تامین برق در روزهای گرم سال فراهم کند و با توجه به اینکه مباحث بهداشتی و تامین آب نیازمند برق است باید صرفه جویی را جدی گرفت و با پرداخت صورت حساب به موقع می توان به اقتصاد کشور در سال جهش تولید کمک کرد.