رو نمایی از کتاب یکصد سال صنعت برق اصفهان

باحضور مهندس رسول موسی رضایی مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان ،حجت الاسلام والمسلمین وثیق دبیر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در اصفهان ، مدیران عامل شرکتهای توزیع برق استان و شهرستان اصفهان و جمعی از عوامل دست اندرکار تهیه کتاب یکصد سال تاریخ صنعت برق اصفهان ،طی مراسمی که در سالن جلسات دکتر حسابی […]

باحضور مهندس رسول موسی رضایی مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان ،حجت الاسلام والمسلمین وثیق دبیر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در اصفهان ، مدیران عامل شرکتهای توزیع برق استان و شهرستان اصفهان و جمعی از عوامل دست اندرکار تهیه کتاب یکصد سال تاریخ صنعت برق اصفهان ،طی مراسمی که در سالن جلسات دکتر حسابی برق منطقه ای اصفهان برگزار شد از کتاب مذکور رو نمایی شد .

مهندس موسی رضایی مدیرعامل این شرکت در آیین رونمایی کتاب مذکور گفت : این اثر فرهنگی حاصل تلاش و زحمت نزدیک به چهار سال همکاران و بزرگوارانی است که با سعه صدر ، همت و تلاش مثال زدنی این مهم را به سرانجام رسانیدند .
مهندس موسی رضایی افزود : ثبت وقایع ، اتفاقات و تاریخ بسیار مهم ، عبرت آموز ، شیوا و شیرین است و همه حق دارند از تاریخ صنعت سرزمین خود مطلع باشند و تاریخ صنعت برق در کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست.
مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان ادامه داد : با توجه به این موضوع که یافتن مستندات و مدارک به خصوص در حوزه برق بسیار سخت و وقت گیر است و باتوجه به اهمیت موضوع یک تیم کارشناسی با حضور همکاران پیشکسوت و با تجربه و یکی از اساتید دانشگاه اصفهان تشکیل و پیگیر تهیه مطالب کتاب بودند .
وی اذعان داشت : مجموعه مستندات تهیه شده در زمینه تاریخ صنعت برق اصفهان که چکیده آن در این کتاب منعکس گردیده است ماحصل یافته های این تیم کارشناسی طی چند سال گذشته است که میتواند مرجع بسیار مهم برای صنعت برق اصفهان باشد .
مهندس موسی رضایی کتاب مذکور را شامل 10 فصل با سرفصلهای : تاریخچه برق در جهان ،تاریخچه تأمین روشنایی و صنعت برق در ایران، تاریخچه صنعت برق در استان اصفهان، معرفی شرکت برق منطقه ای اصفهان، تاریخچه تولید نیروی برق در اصفهان ( 1397 – 1344) ، طرح های زیر بنایی انتقال و فوق توزیع نیروی برق در اصفهان ، توزیع نیروی برق در اصفهان ، منابع انسانی و آموزش در صنعت برق اصفهان ، صنعت برق اصفهان و شکل گیری انقلاب اسلامی و افتخارات صنعت برق اصفهان می باشد.
وی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد :که کتاب مذکور که در حقیقت گنجینه بی بدیل برای صنعت برق اصفهان است بتواند به عنوان یک کتاب مرجع در خصوص تاریخ صنعت برق اصفهان در یکصد سال گذشته مورد استفاده متخصصان و صاحب نظران قرار گیرد .
در ادامه این جلسه نیز تهیه کنندگان و اعضای تیم کارشناسی تهیه این مجموعه فرهنگی ، تاریخی به ذکر خاطرات و وقایع تهیه مستندات کتاب پرداخته و در این خصوص صحبت کردند .
در پایان مراسم نیز با حضور میهمانان و تهیه کنندگان این اثر ارزشمند فرهنگی ،تاریخی، از کتاب مذکور رونمایی گردید .
گفتنی است: یکصد سال صنعت برق اصفهان در 10 فصل و 600 صفحه و قایع و حوادث صنعت برق اصفهان از روز پیدایش تا حال حاضر را به رشته تحریر در آورده و در چاپ اول 500 جلد از این کتاب نفیس منتشر شده است.