روند صعودی مصرف آب در مشهد نگران کننده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد به افزایش مصرف بی رویه آب توسط برخی شهروندان مشهدی اشاره نمود و بیان کرد: روند صعودی افزایش مصرف آب در این کلانشهر نگران‌کننده بوده و شاهد افزایش 10 درصدی آب به نسبت سال گذشته هستیم. به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب مشهد مهندس حسین اسماعیلیان افزود: […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد به افزایش مصرف بی رویه آب توسط برخی شهروندان مشهدی اشاره نمود و بیان کرد: روند صعودی افزایش مصرف آب در این کلانشهر نگران‌کننده بوده و شاهد افزایش 10 درصدی آب به نسبت سال گذشته هستیم.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب مشهد مهندس حسین اسماعیلیان افزود: اگرچه امسال میزان بارندگی ها و نزولات جوی مناسب بوده و شرایط ذخیره آب پست سدها نسبتا خوب می‌باشد اما این وضعیت به معنای فراموشی لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب نیست، آن هم در اقلیمی خشک که ظرف دو دهه اخیر مواجه با پدیده خشکسالی بود و همچنان درگیر آن است. وی ادامه داد: متاسفانه حجم مصرف آب در کلانشهر مشهد با وجود تعطیلی بسیاری از مراکز تجاری، رستورانها و مراکز اقامتی به میزان 10 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد همچنین گفت: روند افزایشی مصرف آب به هر حال بر شبکه آبرسانی و منابع ذخیره آب در سطح این کلانشهر به لحاظ افت مخازن، فشارشبکه و سرعت انتقال آب در مسیر لوله‌ها اثر گذاشته و ممکن است با افت فشار آب در مناطقی از این کلانشهر مواجه شویم. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد افزود: شهروندان در شرایط فعلی برای مبارزه با ویروس کرونا می‌بایست بهداشت فردی را رعایت نمایند اما از مصارف غیرضروری مانند شستشوی ماشین، حیاط خانه و موارد مشابه که اتلاف غیرقابل جبران این مایع حیاتی را در پی دارد بطور جدی خودداری کنند. وی ادامه داد: امیدواریم تابستان امسال با همت والا و توجه اکید شهروندان مشهدی و مشترکان آب در سطح این کلانشهر ۳۵۰ کیلومترمربعی شرایط آبی پایدار باقی بماند و مجاوران حرم نورانی حضرت امام رضا(ع) در امر تامین آب برای زائران بارگاه ملکوتی آن امام همام با مشکل روبرو نشوند.