استاندارد سازی ۷۰۰ انشعاب آب در روستای توزلو

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: اجرای عملیات استاندارد سازی ۷۰۰ فقره انشعاب آب در روستای توزلو از روستاهای بزرگ بخش بزینه رود خدابنده انجام شد. علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد:برای اجرای این عملیات اعتباری افزون بر ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. وی هدف از اجرای این عملیات […]

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: اجرای عملیات استاندارد سازی ۷۰۰ فقره انشعاب آب در روستای توزلو از روستاهای بزرگ بخش بزینه رود خدابنده انجام شد.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد:برای اجرای این عملیات اعتباری افزون بر ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی هدف از اجرای این عملیات را کاهش حوادث و اتفاقات و به تبع آن کاهش هدر رفت آب اعلام کرده و افزود: کار استاندارد سازی انشعابات مشترکین، بدون وقفه در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این شرکت در راستای مدیریت انشعابات آب مشترکین، مدیریت تقاضا و کاهش هدر رفت واقعی آب، اقدام به استاندارد سازی انشعابات می کند.

جزء قاسمی اضافه کرد: با اجرای استاندارد سازی انشعابات، برای رفع حوادث و اتفاقات انشعابات آب، دیگری نیازی به قطع آب گسترده شبکه وجود نداشته و از قطعی های بی مورد پیشگیری به عمل خواهد آمد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با تکمیل اجرای بیش از ۴ کیلومتر شبکه توزیع، اصلاح شبکه فرسوده و خط انتقال آب روستای قره ولی ، تحت پوشش قرار گرفتن این روستا که پیش از این از خدمات شرکت آب و فاضلاب بود محروم بود، محقق شد.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: با مشارکت اهالی، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و دهیاری این روستا، تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار در روستای قره ولی از توابع بخش افشار در شهرستان خدابنده محقق گردیده و اهالی این روستای از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شدند.

وی افزود: علاوه بر اصلاح شبکه فرسوده و تعویض خط انتقال، یک مخزن ۱۰۰ متر مکعب احداث و خط قنات روستا و حوضچه نیز مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خاطر نشان کرد: هم اکنون مهمترین مشکل آب آشامیدنی در روستاهای استان زنجان فرسودگی تاسیسات و پایدار نبودن منابع تامین آب، وجود انشعابات غیر مجاز و بالا بودن مصرف آب از الگوی مصرف می باشد که شرکت آب و فاضلاب با عزمی راسخ در صدد حل این مشکلات است.

جزء قاسمی تصریح کرد: ۶۱۱ روستا در استان زنجان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار داشته و تحت پوشش قرار گیری روستاهای دیگر، اولویت نخست شرکت آب و فاضلاب استان زنجان می باشد.