رنامه ریزی مدیران ارشد بخش آب کشور برای تامین آب پایدار در بخش‌های شرب، صنعت و کشاورزی

جلسه برنامه ریزی برای تامین آب پایدار در بخشهای سه گانه شرب ، صنعت و کشاورزی با حضور مدیران ارشد بخش آب کشور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در این جلسه ضمن اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای […]

جلسه برنامه ریزی برای تامین آب پایدار در بخشهای سه گانه شرب ، صنعت و کشاورزی با حضور مدیران ارشد بخش آب کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در این جلسه ضمن اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای تامین آب به ویژه آب شرب در سالی که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش بارندگی وجود دارد، تاکید کرد: ما باید برای همه شهرهای پرجمعیت برنامه دقیق داشته باشیم و با هماهنگی مدیران استانی براساس منابع موجود آبی، آب مورد نیاز را طوری تامین نماییم که با کمترین مشکلات از ماه های کم بارش عبور کنیم.
“قاسم تقی زاده خامسی”، ضمن تاکید بر اهمیت تامین آب پایدار مورد نیاز شرب روستاها و شهرها در ماه های پیش رو، نقش مسئولان را در این خصوص مورد اشاره قرار داد و گفت: ما تجربه سالهای کم آب را داریم و بایستی شرایط موجود را به کمک یکدیگر به نحو مطلوب مدیریت نماییم.
وی همچنین افزود: ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته ایم و باید برای شرایط کم آبی سازگار شویم.
در این جلسه همچنین مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به کاهش قابل توجه آمار بارندگی نسبت به مدت مشابه دراز مدت، گزارشی از برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت این شرکت ارایه داد.
حمید رضا جانباز در بخش دیگری از اظهاراتش ضرورت اطلاع رسانی همگانی وتعامل با رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما را با توجه به شرایط خاص کم آبی کشور مورد تاکید قرار داد.
در ادامه این جلسه روسای حوضه‌های آبریز ضمن ارایه گزارشی از وضعیت منابع آبی، برنامه های تامین آب از سدهای مهم کشور را ارائه نمودند.
در این جلسه اعلام شد مشکلات شهرها و روستاهایی که آب مورد نیاز آنها از طریق آبهای سطحی تامین می شود به مراتب کمتر از شهرها و روستاهایی است که آب مورد نیاز آنها ازطریق آب های زیرزمینی تامین می شود.