رکورد پیک بار در گیلان شکسته شد

با توجه به افزایش شدت گرمای امسال نسبت به سال گذشته، رکورد پیک بار سال گذشته شکسته شد. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان”محمدرضا حسن زاده” رییس اداره کنترل شبکه شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: میزان پیک مصرف سال گذشته که در سوم شهریور ماه اتفاق افتاد به مقدار 1842 مگاوات […]

با توجه به افزایش شدت گرمای امسال نسبت به سال گذشته، رکورد پیک بار سال گذشته شکسته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان”محمدرضا حسن زاده” رییس اداره کنترل شبکه شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: میزان پیک مصرف سال گذشته که در سوم شهریور ماه اتفاق افتاد به مقدار 1842 مگاوات بود، این در حالی است که در تاریخ 31 تیر سال جاری میزان مصرف از مرز 1943 مگاوات گذشت.
وی افزود: حداکثر مصرف در سال گذشته در بازه زمانی پیک روز بوده در حالی که در سال جاری این امر در بازه پیک شب اتفاق افتاده است.
حسن زاده گفت: در بازه ای از پیک روز و شب در همین روز شاهد مشارکت چشم گیر صنایع در مدیریت مصرف بودیم که امید برآن داریم مشترکان خانگی هم در این امر ما را یاری کنند.
وی افزود: پیک مصرف سال جاری بیانگر این است که در پیک امسال شاهد افزایش 101 مگاواتی مصرف برق در استان گیلان بودیم.
رییس اداره کنترل شبکه ادامه داد: امیدواریم طی روزهای باقیمانده از تابستان سال جاری، در صورت افزایش شدت دما با مدیریت مصرف بهینه انرژی برق ، بتوانیم تابستان سال جاری را با موفقیت پشت سر بگذاریم.