رفع مشکل کم آبی پنج روستای بخش خاوران و قلعه نو

با اجرای خط انتقال جدید از چاه شماره یک خاورشهر به مخزن شهید ایوبی، ظرفیت تامین آب پنج روستای بخش خاوران و قلعه نو به میزان ۱۳ لینر در ثانیه افزایش یافت و مشکل کم آبی این روستاها برطرف شد.   مدیر امور آب و فاضلاب خاورشهر آبفای منطقه۶ تهران- شهرری با اعلام این خبر […]

با اجرای خط انتقال جدید از چاه شماره یک خاورشهر به مخزن شهید ایوبی، ظرفیت تامین آب پنج روستای بخش خاوران و قلعه نو به میزان ۱۳ لینر در ثانیه افزایش یافت و مشکل کم آبی این روستاها برطرف شد.
  مدیر امور آب و فاضلاب خاورشهر آبفای منطقه۶ تهران- شهرری با اعلام این خبر گفت: به منظور افزایش ظرفیت تامین منابع آب و رفع مشکل کم آبی روستاهای قاسم آباد و کریم آباد تهرانچی، عباس آباد علاقبند، گل تپه کبیر و علی آباد قیصریه، ۱۸۰ متر لوله گذاری به قطر ۱۵۰ میلی متر از جنس چدن داکتیل انجام شد.
   بهروز محمدزاده افزود: با اجرای این طرح توسعه ای و عملیات عمرانی چاه شماره یک خاورشهر به مخزن شهید ایوبی متصل شد و ضمن افزایش ورودی و دبی آب این مخزن به میزان ۱۳ لیتر بر ثانیه، مشکل کم آبی این پنج روستا در بخش خاوران و قلعه نو برطرف شد.
امور آب و فاضلاب خاورشهر در جنوب شرقی تهران و شهرستان ری، ۹۰۰۰ اشتراک آب و ۱۴۵۰ اشتراک فاضلاب دارد و به جمعیتی شهری و روستایی بالغ بر ۶۰ هزار نفر خدمات رسانی می کند.