رفع مشکل افت فشار آب با تعویض شناور ایستگاه پمپاژ

مشکل افت فشار آب شهر گهواره، با تعویض و ارتقای شناور ایستگاه پمپاژ آب در این شهر مرتفع گردید. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، سرپرست امور آبفا دالاهو در این باره گفت: طی بازدیدی که از وضعیت آبرسانی به شهر گهواره و مشاهده افت فشار آب در برخی از نقاط […]

مشکل افت فشار آب شهر گهواره، با تعویض و ارتقای شناور ایستگاه پمپاژ آب در این شهر مرتفع گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، سرپرست امور آبفا دالاهو در این باره گفت: طی بازدیدی که از وضعیت آبرسانی به شهر گهواره و مشاهده افت فشار آب در برخی از نقاط شهر، به عمل آمد، بررسی موضوع سریعا در دستور کار قرار گرفت.

فریبرز تکنده با اشاره به جلسه ای که در فرمانداری شهرستان دالاهو در این رابطه برگزار شد، افزود: مشکل افت فشار شهر گهواره به دستور دکتر کاکاوند مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه در اولویت برنامه ها قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی های به عمل آمده مشخص شد که توان آبدهی پمپ شناور در اثر استهلاک کاهش یافته است، که خوشبختانه با تعویض و ارتقای شناور ایستگاه پمپاژ آب مشکل افت فشار آب شهر گهواره، مرتفع گردید.

 

 

نفوذ ریشه درخت به درون لوله، باعث افت فشار آب روستای درویت گهواره شد

ساکنین روستای درویت بخش گهواره شهرستان دالاهو، مدتی بود که متوجه افت فشار آب شده بودند اما نمی دانستند که ریشه های یک درخت این افت فشار را باعث شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت، سرپرست آبفای گهواره در این باره گفت: درپی تماس ساکنین روستا با آبفای گهواره مبنی بر اینکه مدتی است خروجی آب چشمه به درون شبکه توزیع روستا با گذر زمان ضعیف و ضعیف تر و افت فشار آب بیشتر می شود، این امور سریعا نسبت به پایش خط اقدام نمود.

فریبرز تکنده افزود: با بررسی و بازدید به عمل آمده و همچنین پایش خط و منبع تأمین آب روستا که یک چشمه است، متوجه شدیم ریشه درختان اطراف چشمه به خروجی آن نفوذ کرده و خروجی آب چشمه را کم کرده اند.

وی افزود: با همکاری اهالی روستای درویت، لایروبی و پاکسازی ریشه درختان داخل چشمه و همچنین گندزدایی مخزن ذخیره آب انجام و چشمه بهسازی گردید و در نتیجه این اقدامات آب تولیدی چشمه و خروجی به شبکه توزیع روستا افزایش یافت.

گفتنی است روستای درویت از توابع بخش گهواره شهرستان دالاهو می باشد که دارای حدودا ۷۰ خانوار تحت پوشش خدمات آبفا است.