رفع مشکل آب در کرمان با اجرای برنامه سازگاری با کم آبی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان اجرای برنامه سازگاری با کم آبی را یکی راه های مهم برای مشکل آب عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه تحولی در آب استان کرمان به وجود آید. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، “علی رشیدی“ در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی گفت: […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان اجرای برنامه سازگاری با کم آبی را یکی راه های مهم برای مشکل آب عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه تحولی در آب استان کرمان به وجود آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، علی رشیدی در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی گفت: اجرای برنامه سازگاری با تلاش شبانه روزی و به صورت جهادی در استان کرمان پیگیری خواهد شد و شرکت آب منطقه ای کرمان گزارش عملکرد دستگاه های وظیفه مند در استان در راستای اجرای این برنامه را با جدیت پیگیری خواهد کرد . وی با اشاره به این که بخش بزرگی از جمعیت استان کرمان در معرض تنش آبی هستند اظهار داشت با اجرای این برنامه مشکل آب شرب در بسیاری از بخش ها حل خواهد شد و اجرای این برنامه با جدیت از محدوده هایی که تامین آب شرب از آن ها صورت می گیرد شروع خواهد شد.

وی بیان کرد: طبق برنامه سازگاری با کم آبی استان کرمان حدود 1 میلیارد مترمکعب کاهش برداشت از منابع آب استان انجام خواهد شد که این میزان حدود 3 برابر مصرف شرب و بهداشت استان می باشد و این موضوع می تواند نقش موثری در حل مشکل تامین آب استان کرمان داشته باشد. وی با بیان این که در این سند وظایف و حجم صرفه جویی هر دستگاه به تفکیک مشخص است افزود: گزارش عملکرد دستگاه ها در راستای اجرای این برنامه به صورت ماهیانه اخذ و توسط کارگروه شرکت بررسی خواهد شد.

در این جلسه همچنین سینا روزبهانی دبیرکارگروه سازگاری با کم آبی این شرکت با اشاره به لزوم مستندسازی اقدامات انجام شده در راستای اجرای این برنامه، از اطلاع رسانی و انتشار بروشورهای آموزشی به منظور آگاهی بخشی به تمامی دستگاه های استان خبر داد. وی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته های مالی، امنیتی، اطلاع رسانی، نظارتی و فنی در زیرمجموعه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی بر فعال نمودن و استفاده از ظرفیت های این کمیته ها برای کمک به اجرای دقیق و موثر برنامه سازگاری با کم آبی تاکید کرد.