رفع مشکلات حوضه زاینده رود با مشارکت همه ذینفعان

رئیس حوضه زاینده رود با بیان این که مشکلات حوضه با مشارکت همه ذینفعان قابل حل شدن است، گفت: وزارت نیرو با مشارکت تمام سازمان ها ، ارگان ها ، ذینفعان و ذی مدخلان طبق قانون و عرف کشور با ساختار جدید آب در مدیریت منابع آب به دنبال حل مسائل حوضه زاینده رود است. […]

رئیس حوضه زاینده رود با بیان این که مشکلات حوضه با مشارکت همه ذینفعان قابل حل شدن است، گفت: وزارت نیرو با مشارکت تمام سازمان ها ، ارگان ها ، ذینفعان و ذی مدخلان طبق قانون و عرف کشور با ساختار جدید آب در مدیریت منابع آب به دنبال حل مسائل حوضه زاینده رود است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان شامگاه جمعه ۲۰ فروردین در اولین جلسه حوضه زاینده‌رود، دکتر هوشنگ ملایی، افزود: به عنوان دبیر حوضه لازم است پاسخ ها و نظرات تمام ذینفعان و مجموعه هایی که به نوع  استفاده کننده و مشترکین حوضه هستند را بشنوم و با مشارکت همگان به راهکار مشخصی برسیم. رئیس حوضه آبریز زاینده‌رود با بیان این که تغییرات اقلیمی شرایط کشور را تحت تأثیر قرار داده و آب زیرزمینی بیلان منفی دارد ، گفت: تنها راه حل این مشکلات استفاده از توان و ظرفیت داخلی و همه مشترکین است. وی با تأکید بر این که برای حل مشکل این حوزه هم مانند بقیه حوزه های کشور باید کل مسائل و ابعاد فنی اجتماعی صنفی سیاسی و امنیتی در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه هم اکنون دو پتانسیل خوب در مسیر حل مشکلات یعنی نقشه راه و برنامه سازگاری با کم آبی وجود دارد که البته بایستی به روز رسانی شوند اما می توانند کمک بزرگی برای ما باشند .

رئیس حوضه آبریز زاینده رود با اشاره به قوانین و مصوبات قبلی درباره این حوضه افزود: به حمدالله مصوبات خوبی در رابطه با این حوضه داریم ولی خیلی از این مصوبات اجرایی نشده اند که باید آنها را اجرایی و عملیاتی کنیم .

دکتر ملایی با تأکید بر ادامه جلسات در استان چهارمحال و بختیاری و جلسات مشترکی بین دو استان تصریح کرد: تمام تلاش بنده این است که بتوانیم از این جلسات خروجی ها و نتایجی عملیاتی و اجرایی بگیریم و آب را در رودخانه جاری ببینیم.

شایان ذکر است در این جلسه سرپرست شرکت آب منطقه‌ای ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و معاون محیط زیست نماینگان شرکت مدیریت منابع آب ایران و دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های محیط زیستی ،  عضو شورای هماهنگی تشکل‌های محیط زیستی ، معاون بهره برداری میراب زاینده رود دبیر صنف کشاورزی شهرستان ، بازرسی صنف کشاورزی استان دبیرشورای آب بر آن غرب ،  معاون آبفای استان دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزان حضور داشتند.