رفع قطعی و افت فشار آب در سقز

مدیر امور آبفا سقز گفت: در برخی نقاط سقز طی چند روز گذشته به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف آب، شاهد قطعی و افت فشار آب در برخی نقاط شهر بودیم که با تلاش شبانه روزی همکاران امور آّبفا این مشکل برطرف شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان عباس ولایتی […]

مدیر امور آبفا سقز گفت: در برخی نقاط سقز طی چند روز گذشته به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف آب، شاهد قطعی و افت فشار آب در برخی نقاط شهر بودیم که با تلاش شبانه روزی همکاران امور آّبفا این مشکل برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان عباس ولایتی گفت: چند روز قبل تعدادی از محلات مرتفع سقز (تپه مالان، سنگبران، صالح آباد و جاقل) به دلیل مصرف بیش از اندازه متعارف با مشکل کمبود آب مواجه شدند.

وی افزود: با توجه به این موضوع تصفیه خانه شماره یک این شهرستان پایش و مورد بررسی قرار گرفت و سریعا با بکارگیری چند پمپ جدید، افزایش ظرفیت پمپاژ تصفیه خانه و نصب و راه اندازی ژنراتور برق، آب  مورد نیاز تأمین شد.

مدیر امور آبفا سقز با بیان اینکه مصرف بیش از حد آب در فصل گرما از سوی برخی شهروندان، تأمین و توزیع آب شرب سقز را با مشکل قطعی در محلات مرتفع روبرو کرده است، گفت: در حال حاضر یک و نیم برابر بیشتر از نیاز شهروندان در سقز آب تولید و تصفیه می کنیم.

ولایتی در خصوص قطعی و کمبود افت فشار اب در این مقطع در برخی نقاط افزود: چهار شبانه روز درصدد افزایش ظرفیت آب تصفیه شده و تجهیز کردن تجهیزات تصفیه خانه بودیم.

وی افزود: افزایش ظرفیت تصفیه آب به دستگاه های تصفیه و برق مصرفی فشار وارد می کند و باعث استهلاک و اختلال در فرآیند تصفیه آب می‌شود.

ولایتی با اشاره به افزایش پمپ های آب از پنج به هفت دستگاه در راستای رفع مشکل کمبود آب شرب بعضی از محلات سقز یادآور شد:  همچنین یک ژنراتور برق را برای سهولت در پمپاژ آب به شبکه توزیع این تصفیه خانه نصب کردیم.

وی در ادامه به وجود ۲ سد با ظرفیت بالای آبی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: کمبود آب در سقز به لطف دو سد بالادست و پایین دست وجود ندارد، بلکه مشکل اصلی عدم رعایت الوی مصرف برخی از شهروندان و مصرف بیش از حد آب شرب است.