رفع افت فشار آب شهر دهدشت و روستاهای اطراف

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد سرپرست اداره آب‌و‌فاضلاب شهرستان کهگیلویه با اشاره به مشکلات کم‌آبی شهر دهدشت و روستاهای اطراف گفت: پدیده شرجی و افزایش دمای هوا در روزهای گذشته سبب نوسانات برقی شده و همین عامل سبب شد تا یکی از پمپ‌های پمپاژ آپ از مدار بهره‌برداری […]

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد سرپرست اداره آب‌و‌فاضلاب شهرستان کهگیلویه با اشاره به مشکلات کم‌آبی شهر دهدشت و روستاهای اطراف گفت: پدیده شرجی و افزایش دمای هوا در روزهای گذشته سبب نوسانات برقی شده و همین عامل سبب شد تا یکی از پمپ‌های پمپاژ آپ از مدار بهره‌برداری خارج شود.

علی جفتا افزود: باتوجه به اینکه آب‌شرب شهر دهدشت از تعداد 5 حلقه چاه عمیق تأمین می‌شود خارج شدن یکی از پمپ‌های آب از مدار بهره‌برداری سبب کاهش جریان آبرسانی شده و دلیل کم‌آبی روزهای گذشته شهر دهدشت و روستاهای اطراف به همین خاطر بوده است.

وی با اشاره به دلایل کم‌آبی روستاهای اطراف شهر دهدشت در روزهای گذشته، عنوان کرد: باتوجه به اینکه آب روستاهای اطراف شهر دهدشت از طریق چاه‌های آب این شهر تأمین می‌شود، پس کم‌آبی شهر دهدشت بر میزان جریان آب این روستاها اثر گذاشته بود.

سرپرست اداره آب‌و‌فاضلاب کهگیلویه با بیان اینکه پمپ آب سوخته شده روز گذشته تعمیر و وارد مدار بهره‌برداری شده است، افزود: از روز گذشته تاکنون میزان جریان آب‌شرب شهر دهدشت بهتر شده و هیچ نقطه‌ای از شهر و روستاهای اطراف اکنون دیگر مشکل کم‌آبی ندارند.

وی تصریح کرد: باتوجه به افزایش بسیار بالای دمای هوا و نیز نوسانات جریان برق شهر چرام ممکن است در طول فصل تابستان سایر پمپ‌های پمپاژ آب شهر دهدشت دچار نوسانات برقی شده و از مدار بهره‌برداری خارج شوند و در آینده دوباره با مشکل کم‌آبی روبرو شویم، از شهروندان شهر دهدشت و روستاهای اطراف درخواست می‌کنیم در چنین روزهایی تحمل کرده و در این زمینه با پرسنل آب‌و‌فاضلاب شهرستان همکاری داشته باشند.

جفتا با اشاره به اینکه شهر دهدشت بیش از 17 هزار مشترک خانگی دارد، خاطرنشان کرد: آب‌شرب شهر دهدشت از تعداد 6 حلقه چاه عمیق تأمین می‌شود که از این تعداد 5 حلقه چاه به صورت مداوم در مدار بهره‌برداری بوده و یک حلقه دیگر نیز بر اساس میزان نیاز در مدار قرار می‌گیرد.