انجام عملیات گسترده جهت رفع آسیب و پایداری شبکه برق در شمال خوزستان

مدیر امور بهره برداری ناحیه شمال شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: با یک عملیات گسترده آسیب دیدگی ها و گداختگی های ناشی از افزایش دما در شبکه برق شمال استان خوزستان برطرف شد. به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان؛ محسن مرادی بیان کرد: افزایش دمای هوا و تداوم آن باعث […]

مدیر امور بهره برداری ناحیه شمال شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: با یک عملیات گسترده آسیب دیدگی ها و گداختگی های ناشی از افزایش دما در شبکه برق شمال استان خوزستان برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان؛ محسن مرادی بیان کرد: افزایش دمای هوا و تداوم آن باعث بالا رفتن مصرف انرژی و در نهایت گداختگی تجهیزات برق شد که نیاز به برطرف شدن داشت.

وی با بیان اینکه در صورت برطرف نکردن آسیب های به وجود آمده، ممکن بود خاموشی های گسترده تری در شبکه رخ دهد، افزود: با یک عملیات گسترده در مدت زمان سه ساعت با انتقال بار و خاموشی های حداقلی گداختگی ها و آسب های ایجاده شده برطرف و شبکه به حالت عادی برگشت.

مدیر امور بهره برداری ناحیه شمال شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: این عملیات اصلاح شبکه در گستره جغرافیایی شمال خوزستان و بصورت همزمان در مناطق اندیمشک، دزفول، شوش، عبدالخان، هفت تپه و آهودشت انجام شده است.

مرادی توضیح داد: با توجه به جایگاه و اهمیت ناحیه شمال در شبکه برق رسانی، این رفع اشکال های به وجود آمده باعث پایداری شبکه برق ناحیه شمال و کل شبکه برق منطقه ای خوزستان شده است.

وی با تشکر از همکاری و صبوری مردم از آنها خواست تا در روزهای گرم در مصرف برق صرفه جویی بیشتری باشند تا شبکه برق دچار حادثه  و خاموشی های ناخواسته نشود.