معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبرداد:

رشد 126 درصدی اجرای طرح بهارستان در استان فارس نسبت به سال 1400

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از پیشرفت126 درصدی اجرای پروژه های طرح بهارستان در استان فارس نسبت به سال گذشته خبرداد.

محمدعلی عزیزی افزود: این طرح در350 روستای استان درحال اجرا بوده و از پیشرفت 37 درصدی برخورداراست. وی با اشاره به اینکه طرح بهارستان به منظور اصلاح، توسعه و احداث شبکه‌های برق مناطق روستایی درکشور اجرا می‌شود، افزود: قرار است طی یک برنامه ریزی پنج ساله (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵) و در قالب طرح بهارستان، شبکه توزیع برق روستاهای استان فارس به طور کامل اصلاح و بهسازی شود.

عزیزی یادآورشد: از ابتدای سال گذشته تاکنون در قالب طرح بهارستان تعداد800 روستای این استان با اعتبار 1560میلیارد ریال از بخش های مختلف این طرح بهره‌مند شدند و درنظر است 16پروژه برق‌رسانی روستایی، 539پروژه توسعه و 3500 پروژه جابه جایی پایه‌های شبکه برق، نیز در قالب این طرح طی سال‌جاری انجام گردد. وی هدف از اجرای این طرح را جابجایی و مقاوم‌سازی پایه‌های برق در معابر روستایی، تأمین ولتاژ مطمئن مشترکان روستایی، اصلاح روشنایی معابر عمومی روستاها، اصلاح فرسودگی شبکه توزیع برق روستاهای مشمول طرح و توسعه شبکه و تأمین برق متقاضیان جدید انشعاب، عنوان کرد وبیان داشت: مقرر است امسال شبکه برق 350 روستای استان فارس نیز در قالب طرح بهارستان با اعتباری بالغ‌ بر870 میلیارد ریال اصلاح و بهسازی شود.

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، درخاتمه ابراز امیدواری نمود با تداوم اجرای طرح بهارستان در کل روستاهای استان فارس، بیش از پیش زمینه رضایت و آسایش مردم شریف در روستاها فراهم گردد.