رشد ۱۰ درصدی مصرف برق در زنجان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سیر مصرف برق در زنجان روند صعودی خود را ادامه داده و میزان مصرف ۶۰۲ مگاوات به ثبت رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان علیرضا علیزاده مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت، از سیر صعودی  مصرف برق در استان خبر داد. وی افزود:در طی […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سیر مصرف برق در زنجان روند صعودی خود را ادامه داده و میزان مصرف ۶۰۲ مگاوات به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان علیرضا علیزاده مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت، از سیر صعودی  مصرف برق در استان خبر داد.
وی افزود:در طی هفته گذشته سیر مصرف برق در زنجان روند صعودی خود را ادامه داده میزان مصرف ۶۰۲ مگاوات به ثبت رسید.
علیرضا علیزاده ادامه داد: به دنبال افزایش دمای هوا و به تبع آن میزان مصرف، در صورت عدم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان و به منظور حفظ پایداری شبکه، این شرکت ناچار به اعمال مدیریت اضطراری بار خواهد بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان میزان مصرف برق در سال ۹۸ را ۵۵۹.۸ مگاوات اعلام و اظهار کرد: میزان مصرف امسال نسبت به سال قبل با بیش از ۱۰ درصد رشد مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد : در طول هفته جاری با افزایش دمای هوا، میزان مصرف برق در استان، از میزان سهمیه  اختصاصی فراتر می رود و با بیان این که ۷ درصد بار مصرفی اشتراک های خانگی استان، نوعاً سرمایشی است اظهار داشت: در حال حاضر به نسبت مدت مشابه سال قبل، حدود ۴۲ درصد رشد مصرف با لحاظ مشترکین جدید را دراستان شاهد هستیم. لذا از شهروندان فهیم استان انتظار می رود با استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم ترموستات کولرهای گازی بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد، عدم استفاده از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به طور همزمان در ساعات ۱۳ الی۱۷ و خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، خادمان خود در شرکت توزیع نیروی برق زنجان را در تامین برق پایدار و مطمئن یاری کنند.
مهندس علیزاده اظهار کرد : اداراتی که دارای دیزل ژنراتور هستند در زمان پیک مصرف (ساعات ۱۳الی ۱۷) برای تامین برق وسایل سرمایشی خود باید از ظرفیت ژنراتورهای برق اضطراری استفاده کنند. همچنین از تمامی مشترکان صنعتی درخواست می شود با کاهش حداقل ۱۰درصدی برق مصرفی از ساعت ۱۳ الی۱۷از پاداش همکاری نیز برخوردار شوند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق زنجان ضمن اشاره به طرح های تشویقی در نظرگرفته شده برای کشاورزان، خواستار همکاری حداکثری کشاورزان با این طرح ها شد و گفت: با همکاری ۴ ساعته کشاورزان و خاموش
کردن پمپ های برق در ساعات اوج مصرف در ساعت ۱۳ الی ۱۷، در ۲۰ساعت بقیه مصرف برای آن ها رایگان محاسبه می شود.