اخبار آب و فاضلاب

راه اندازی واحد شماره ۳ بخاری سیکل ترکیبی نیروگاه شهیدرجایی

با تلاش متخصصان نیروگاه شهیدرجایی، واحد شماره 3 بخار سیکل ترکیبی به ظرفیت 100 مگاوات در کمترین زمان ممکن تعمیر و مجددا راه‌اندازی شد.

به گزارش برقآب، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با تلاش متخصصان نیروگاه شهیدرجایی، واحد شماره ۳ بخار سیکل ترکیبی به ظرفیت ۱۰۰ مگاوات در کمترین زمان ممکن تعمیر و مجددا راه‌اندازی شد.
بهمن غنوی معاون تعمیرات و نگهداری نیروگاه سیکل ترکیبی گفت: اشکال در بوش گرافیتی شافت هیدرو توربین ۲ سیستم کولینک واحد شماره ۳ بخاری  این نیروگاه سبب خروج اضطراری این واحد شد که بلافاصله متخصصان امور تعمیرات مکانیک توانستند در کم‌ترین زمان ممکن، پس از رفع اشکال و تعمیرات لازم، این واحد را دوباره به شبکه سراسری تولید برق متصل کنند.
غنوی تصریح کرد: پس از بررسی اشکال، متخصصان تعمیرات سیکل ترکیبی اقدام به تهیه تجهیزات و اقلام مورد نیاز و سپس اقدام به دمونتاژ، تعویض و تراشکاری قطعات آسیب دیده کردند.
غنوی بیان داشت: پس از تعویض و تعمیر قطعات و تجهیزات آسیب‌دیده اقدام به مونتاژ و پس از بسته شدن الایمنت کوپلینگ‌های هیدرو توربین و پمپ کوپلینگ با حضور بی‌وقفه و شبانه‌روزی متخصصان، نیروگاه سیکل ترکیبی این واحد به شبکه سراسری تولید برق پیوست.
با بازگشت دوباره واحد شماره ۳ بخاری نیروگاه سیکل ترکیبی شهیدرجایی قزوین، بیش از ۱۰۰ مگاوات برق به شبکه سراسری تزریق شد تا خللی در تولید برق پایدار و مطمئن برای خدمت‌رسانی ایجاد نشود.