راه اندازی دستگاه الکترولیز نمک طعام در فیروزآباد

به منظور ارتقاء سطح کیفی آب شرب شهر فیروزآباد، سیستم گند زدایی آب شرب با استفاده از الکترولیز نمک طعام خریداری ، نصب و راه اندازی شد . به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، علیرضا اکبری سرپرست امور آبفا شهرستان فیروزآباد از نصب و راه اندازی یک دستگاه الکترولیز نمک طعام به منظور […]

به منظور ارتقاء سطح کیفی آب شرب شهر فیروزآباد، سیستم گند زدایی آب شرب با استفاده از الکترولیز نمک طعام خریداری ، نصب و راه اندازی شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، علیرضا اکبری سرپرست امور آبفا شهرستان فیروزآباد از نصب و راه اندازی یک دستگاه الکترولیز نمک طعام به منظور گند زدایی و ارتقاء سطح بهداشتی آب شرب شهر فیروز آباد و روستاهای جایدشت و روزبدان خبر داد و گفت: برای خرید این دستگاه مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است . وی در همین خصوص ضمن اشاره به این موضوع که هدف ما تامین آب شرب با کیفیت و بهداشتی برای استفاده ی مشترکین آب شرب در شهرستان و به واقع رضایت مردم می باشد، تصریح کرد: این دستگاه در شبانه روز قادر به تزریق ۹۰۰ لیتر محلول گند زدا است که تضمین کیفیت بهداشتی آب شرب ، بالا بردن ایمنی در کار ، کاهش هزینه های بهره برداری و صرفه جویی اقتصادی از اهداف استفاده از این تکنولوژی در گند زدایی آب شرب می باشد.
گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است: سرپرست امور آبفا شهرستان فیروز آباد در پایان با اشاره به اینکه در این روش هیپوکلریت سدیم تولید می شود که جایگزین روش گازکلر و پودر پرکلرین است، مزایای استفاده از این دستگاه را سرعت بالای گند زدایی ، حذف طعم و بوی نامطبوع کلر در آب و حذف بسیاری از میکرو ارگانیسم ها توصیف نمود.