دستورالعمل پایش و مدیریت مصرف برق دستگاه های اجرایی استان سمنان

دستورالعمل پایش و مدیریت مصرف برق دستگاه های اجرایی استان سمنان

به برگزاری خبرگزاری برقاب؛ به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان دستورالعمل پایش و مدیریت مصرف برق دستگاه های اجرایی استان سمنان از پیک بار سال  ۱۴۰۳ اعلام شد.

در راستای عبور از پیک بار سال ۱۴۰۲ ابلاغ شد؛

دستورالعمل پایش و مدیریت مصرف برق دستگاه های اجرایی استان سمنان

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان اعلام کرد: با هدف عبور از پیک بار سال ۱۴۰۳، دستورالعمل پایش و مدیریت مصرف برق دستگاه های اجرایی، ادارات و نهادهای عمومی غیردولتی به مدیریت های توزیع برق شهرستان های استان سمنان ابلاغ شد.

مهدی پاک طینت با عنوان این که دستورالعمل ابلاغی از سوی معاونت امور برق و انرژی وزارت نیرو تدوین و ارسال شده است افزود: به منظور برنامه ریزی لازم برای اجرای هر چه بهتر برنامه های پیک بار تابستان سال آینده و جلوگیری از اعمال خاموشی های برنامه ریزی شده به مشترکین برق، اقدامات اثرگذار پیک سایی از هم اکنون در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان قرار گرفته است.

وی افزود: شناسایی مولدهای اضطراری ادارات و نصب کنتور هوشمند به جهت رویت پذیری و کنترل پذیری آنها، ایجاد سابقه دیزل های ادارات در سامانه به منظور مدیریت آسان، شناسایی ادارات و اماکن دولتی و غیرانتفاعی دارای چیلرهای تراکمی با هدف نصب سیستم کنترل بار سرمایشی در بستر اینترنت اشیاء “IOT” از مهمترین موارد ابلاغی در این دستورالعمل می باشد.

پاک طینت گفت: به طور کلی رویت پذیری و هوشمندسازی کنترل ها، شناسایی مولدهای برق اضطراری اداری، کنترل سامانه های سرمایشی در بستر Internet of things پایش و کنترل مصارف دستگاه های اجرایی از طریق روش های اعلام شده و نحوه بازدید تیم های ارزیابی از ادارات از مهمترین موارد پیش بینی شده برای مدیریت بار دستگاه های اجرایی و ادارات استان در سال ۱۴۰۳ می باشد.