دریاچه الیمالات

دریاچه الیمالات از تفرجگاه‌های طبیعی و زیبایی است که برای رسیدن به آن باید به حوالی شهر نور مازندران بروید. بازدید از این دریاچه زیبا با رفتن به هشت کیلومتری نور در جاده این شهر به سوی چمستان ممکن می‌شود. سد الیمالات که دریاچه الیمالات هم در حوالی آن است، از سمت جاده نور-چمستان به […]

دریاچه الیمالات از تفرجگاه‌های طبیعی و زیبایی است که برای رسیدن به آن باید به حوالی شهر نور مازندران بروید.

بازدید از این دریاچه زیبا با رفتن به هشت کیلومتری نور در جاده این شهر به سوی چمستان ممکن می‌شود.

سد الیمالات که دریاچه الیمالات هم در حوالی آن است، از سمت جاده نور-چمستان به دوراهی روستای کارگرکلا می‌رسد. اگر بخواهید از سمت جاده به دریاچه برسید باید حدود ۳ کیلومتر را بپیمایید.

اگر دقیق تر بگوییم این مکان دیدنی و زیبا در مازندران، نور، ۸ کیلومتری جاده نور به چمستان، روستای کارگرکلا واقع شده است.

دریاچه الیمالات تقریبا در تمام فصول سال دیدنی است. اما مانند هر نقطه دیگری از طبیعت، بهار برای مواجهه و دید و بازدید با طبیعت چیز دیگری است. به ویژه، زمانی که می‌خواهید با خانواده و گروهی از افراد در سنین مختلف به گردش بروید، بهتر است فصول خوش‌آب و هواتری مانند بهار و تابستان را انتخاب کنید.

در دور و اطراف دریاچه حیوانات مختلفی مانند قورباغه، لاک‌پشت و مار آبی هم زندگی می‌کنند. سبزی حوالی آب، درختان جنگلی زیبا و نمای کوه و درختان جان می‌دهد برای گذراندن روزی خوش در کنار الیمالات. اگر اهل عکاسی باشید قطعا قاب‌های شگفت‌انگیزی از این دریاچه دیدنی ثبت خواهید کرد.

دریاچه الیمالات در نقطه‌ای بسیار زیبا از مازندران قرار دارد. با سرزدن به آن می‌توانید از دیدنی‌های طبیعی دیگر دور و اطرافش هم بهره‌مند شوید. در چمستان هم انواع ویلاها و مکان‌های اقامتی برای اسکان وجود دارد .

 

دریاچه الیمالات

آدرس دریاچه الیمالات

موقعیت و فضای الیمالات

سفر به الیمالات

بهترین فصل برای دیدن دریاچه الیمالات