درباره کتاب زبان دهم شهاب اناری

کتاب زبان دهم شهاب اناری درمورد تست‌های چهار گزینه‌ای کنکورهای سراسری سال‌های گذشته و درجه‌بندی شده، با ارائه روش‌های پاسخ گویی به پرسش‌ها است. هدف مهم تالیف کتاب ایجاد آمادگی لازم در دانش آموزان این مقاطع برای تست زنی موفق درس زبان انگلیسی است.

این کتاب مخصوص دانش آموزان پایه دهم در کلیه رشته ها است؛ چون مطالب این کتاب به شکل کامل عرضه شده و پشت کنکوری‌های عزیز در هر سطح درسی که باشند می‌توانند از کتاب زبان دهم شهاب اناری استفاده نمایند.

دکتر شهاب اناری مهارت و سابقه درخشانی که در نوشتن کتاب‌های زبان انگلیسی دارند، به همین علت کتاب ایشان را به عنوان یک کتاب جامع و فراگیر به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

ویژگی‌های کتاب زبان دهم شهاب اناری

 

این کتاب شامل قسمت‌هایی چون گرامر، واژگان، درک متن و آزمون نمونه در آخر هر درس است؛ به دلیل حجم بالای مطالب کتاب، توصیه می‌کنیم که کتاب زبان دهم شهاب اناری را در اوایل پایه دهم یا نهایتا اواسط آن تهیه کنید.

متن کتاب چند رنگ بوده و کلمات کلیدی و موثر آن مشخص شده است تا شما بتوانید کتاب را با دقت و تمرکز بیشتری مطالعه کنید.

کتاب دارای 204 صفحه و 1055 تست است که از تست‌های کنکور سراسری سال 1399، رشته‌های مختلف استفاده شده است و دارای ضمایم است.

در چاپ کتاب و واژه‌نامه همراه آن از رنگ‌های سبز، خاکستری و مشکی استفاده شده است. دانش آموزان رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و مخصوصا زبان می‌توانند از کتاب زبان انگلیسی دهم مبتکران بهره ‌مند شوند.

 

درس‌نامه‌ کتاب زبان دهم شهاب اناری

درس نامه کتاب زبان مبتکران دهم از جمله درس نامه‌های منحصر به فرد است. در این درس نامه توضیحات اولیه با زبانی ساده و روان به شکلی کامل و جامع بوده و همراه با نکات تستی برای همه‌ی دانش آموزان و مناسب داوطلبانی است که سطح قوی‌تری در درس زبان دارند.

در بین مطلب‌های کتاب جاهایی که نیاز بوده، تمرین های تشریحی توضیح داده شده است. علت تاکید نویسنده به تمرین‌های تشریحی کتاب زبان دهم شهاب اناری، این است که دانش آموز نکته‌های درس نامه را بهتر یاد بگیرد و برخی مطالب در قالب جدول‌های مختلف بر مرتب بودن درس‌نامه می‌افزاید‌.

در درس نامه‌ی مبتکران زبان دهم یک بخش دسته بندی وجود دارد که در آن مطالب را به صورت خلاصه بیان کرده است و برای روزهای قبل از آزمون‌های آزمایشی بسیار مفید است.

 

تست‌های واژگان کتاب زبان دهم شهاب اناری

تست‌های واژگان این کتاب نیز دارای تست‌های آموزشی و تألیفی سطح یک، تست‌های نوادگان شکسپیر، تست‌های مروری و تست‌های کنکوری است.

تست‌های واژگان از تمرین‌های کتاب و کتاب کار است. واژگان برای سال هفتمی‌ها تا سال دهمی‌ها با تلفظ و مثال‌های کاربردی به صورت واژه‌نامه جیبی همراه درست شده است و تمامی واژگان سال دهم با ارائه برنامه مطالعاتی پرسش‌های چهار گزینه‌ای که با جواب کاملا تشریحی است، در سایت انتشارات مبتکران به صورت فایل صوتی قرار داده شده است.

 

قسمت‌هایی از کتاب زبان دهم شهاب اناری

اگر هدف شما ارتقاء و پیشرفت در درس زبان انگلیسی است و تست زنی در کنکور با درصد بالا در این درس برای شما اهمیت دارد، با ما با ارائه قست‌های مهم این کتاب همراه شوید.

 

یادگیری گرامر

در اینجا نکات کامل درس آورده شده است که به دنبال تمارین موضوعی است. یکی از نقاط قوت بخش درس‌نامه گرامر، آوردن جدولی با عنوان «جمع‌بندی» است که به دانش‌آموزان برای تکرار مطالب ارائه شده کمک زیادی می‌کند.

تدریس گرامر شامل پرسش‌های چهار گزینه‌ای است که برای تثبیت هرچه بیشتر آن تست‌های سطح بندی شده ای تالیف شده تا نیازهای دانش آموزان به صورت کامل رفع شود.

قسمت‌های گوناگون این تست‌ها شامل: تست‌های مروری در درس دوم و سوم و چهارم برای تکرار مفاهیم روزهای آخر مانده به کنکور است. همچنین چند تست طراحی شده تا به همراه آن دانش آموزان بتوانند، دوباره نکات گذشته را مرور کنند.

تست نوادگان شکسپیر: این تست‌ها برای داوطلبانی است که در زبان انگلیسی قوی‌تر هستند و بهتر آن را می‌فهمند.

تست‌های سطح یک: این تست‌ها نکات کامل اصلی کتاب را می‌گویند و برای فهم بهتر درس توصیه می‌شود.

تست‌های کنکور: آخرین قسمت گرامر است که باعث می‌شود دانش آموزان با شرایط کنکور سراسری و با نحوه طراحی سوالات طراحان آشنایی پیدا کنند.

 

تست

تعداد تست‌های بخش‌های مختلف کتاب زبان دهم مبتکران اعم از گرامر، واژگان، کلوز تست، برای داوطلبان Reading  در نظرگرفته شده است؛ اما این تعداد تست می‌تواند به تسلط دانش آموزان بر این نوع تست‌ها کمک کند. از نقاط قوت کتاب، سطح بندی و آموزشی طراحی شدن تست‌های تمامی بخش‌ها است. تست‌های گرامر و واژگان هر دو از ساده به دشوار چیده شده‌اند. در انتها هم تست‌های کنکور سراسری برای هر بخش آورده شده است.

تست های حاشیه کتاب زبان دهم شهاب اناری به صورت تمرینات و کتاب کار در این قسمت مورد سوال قرار گرفته‌اند، هدف از طراحی این بخش این است که دانش آموزان بتوانند سطح واژگان خود را وسعت بیشتری بدهند تا در مراحل یادگیری این زبان، قدم های محکم‌تری بردارند.

 

آزمون جامع

در پایان هر فصل از کتاب زبان دهم شهاب اناری، یک آزمون کامل بیست سوالی که گرامر، واژگان، کلوز تست و یک متن طراحی شده است که مدت زمان این آزمون بیست دقیقه است و دانش آموزان را برای کنکور آماده می‌کند.

 

جمع بندی

نکته قابل توجهی که در کتاب زبان دهم شهاب اناری وجود دارد این است که از مثال‌های متنوع در درس نامه و تعداد کافی از تست‌های کنکوری متفاوتی استفاده کرده است و از نقاط ارزشمند این کتاب به حساب می‌آید. وجود لینک‌های زیادی از سایت، برای بهره دانش آموزان بوده و تدریس های اینترنتی کار بسیار جالب و فوق‌العاده‌ای است که توسط بهترین نویسندگان انجام شده است.

برای دانش آموزانی که می‌خواهند در کنکور قبول شوند این کتاب خود را از  سایر کتاب‌های موجودی که در کتاب‌فروشی‌ها است، متمایز می‌کند که استفاده از این کتاب را به کلیه دانش آموزان با هر سطحی از دانش مختلف پیشنهاد می‌کنیم. کتاب معرفی شده هم در جهت بالابرردن اطلاعات عمومی شما و هم ارتقاء دادن سطح تحصیلی شما یک کتاب مهم و کاربردی است که کمک مهمی به پیشرفت شما در مقاطع تحصیلی‌تان خواهد کرد.

برای خرید کتاب زبان دهم شهاب اناری به آدرس زیر مراجعه نمایید.

vatanbooks.com/product/7627