مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد:

درآمد ۳۰۰ میلیاردی مردم استان فارس از تولید انرژی خورشیدی

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: مردم این استان سال گذشته با تولید 11هزار و 138 مگاوات ساعت برق از طریق انرژی خورشید 300 میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

درآمد ۳۰۰ میلیاردی مردم استان فارس از تولید انرژی خورشیدی

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس؛ حمیدرضا کریمی فرد اظهار داشت: از ابتدای راه‌اندازی نیروگاه‌های خانگی برق خورشیدی از سال ۹۵ در استان فارس تاکنون، بیش از۳۸ هزار مگاوات ساعت انرژی برق در استان تولید شده است. وی با بیان اینکه در سال گذشته یک مزرعه خورشیدی با مجموع ظرفیت ۵۰۰کیلو وات در سطح استان با سرمایه گذاری ۱۲۵هزار میلیون ریال نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است، اظهار داشت: علاوه‌ بر نیروگاه‌های خورشیدی خانگی (کوچک مقیاس)، تعداد ۵ نیروگاه بزرگ خورشیدی نیز به ظرفیت ۳.۲ مگاوات در حوزه تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس هم اکنون فعال می باشند. کریمی فرد، متوسط میزان تابش این استان را بین ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ کیلووات ساعت بر متر مربع در سال عنوان کرد و گفت: این میزان تابش برای نیروگاه های خورشیدی مناسب می باشد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس درباره شرایط راه اندازی سامانه های خورشیدی در استان فارس نیز گفت: داشتن انشعاب برق به نام متقاضی در محل مورد تقاضا برای نصب نیروگاه خورشیدی، مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برای ثبت نام و ارسال درخواست، امکان صدور مجوز برای تمام تعرفه‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی و امکان اتصال نیروگاه متقاضی با کنتور مستقل به شبکه برق از جمله شرایط برای نصب سامانه خورشید‌ی در استان فارس است و متقاضیان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به نشانی www.satba.gov.ir مراجعه کنند.