سخنگوی شرکت آب منطقه‌ای کرمان عنوان کرد:

خلاقیت در فرهنگ‌سازی برای احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی

مدیر روابط عمومی و سخنگوی شرکت آب منطقه‌ای کرمان در جلسه مشترک با بخشدار دهبکری، با اشاره به توزیع کیسه‌های خرید با آرم سازگاری با کم آبی در این منطقه، فرهنگ سازی را عامل اصلی مدیریت مصرف آب از سوی بهره‌برداران دانست.

خلاقیت در فرهنگ‌سازی برای احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی

 

دکتر سینا روزبهانی در ادامه افزود: باید با تولیدات فرهنگی در زمینه شیوه‌های درست مصرف، مردم را به مصرف بهینه آب تشویق کنیم.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، سینا روزبهانی مدیر روابط عمومی و سخنگوی این شرکت در نشست مشترک با بخشدار دهبکری اظهار کرد: حفاظت از آب از طریق فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگ مصرف صحیح آب در جامعه باید انجام شود.

وی افزود: آگاه سازی شهروندان در خصوص کمبود منابع آبی، فرهنگ سازی و ترویج صرفه جویی در مصرف آب، آموزش شیوه‌های درست مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آب از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که بیش از گذشته باید به آن پرداخته شود.

روزبهانی با بیان اینکه مساله کمبود آب در همه مناطق جهان از جمله کشورمان در صورت عدم مدیریت مصرف به چالش تبدیل خواهد شد، اضافه کرد: هم اکنون حفظ منابع آبی اهمیت زیادی دارد و در این میان یکی از راهبردهای نگهداری از این منابع آموزش روش‌های مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف در جامعه است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان تاکید بر آموزش مصرف بهینه آب به گروه‌های هدف ادامه داد: ایجاد مهارت‌ برای ابداع روش‌های مدیریت مصرف و حفاظت از منابع آب و ایجاد حس مسوولیت در برابر آیندگان، می‌تواند از اهداف آموزشی باشد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش مصرف بهینه آب به کودکان گفت: نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب به کودکان با آموزش امکان پذیر است بنابراین باید در مهدکودک‌ها و مدارس ابتدایی محدودیت منابع آب و روش‌های مصرف درست را به کودکان و نوجوانان آموزش دهیم.

روزبهانی همچنین تولیدات فرهنگی و اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها در زمینه شیوه‌های درست مصرف آب و انتشار آن برای تشویق بهره‌برداران به مدیریت بهینه مصرف آب را ضروری برشمرد

انتهای پیام/