خسارت سیل جنوب سیستان و بلوچستان به شبکه آب ۲۵۲ روستا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر بارش شدید باران و وقوع سیل در جنوب استان تاسیسات آب ۲۵۲ روستا دچار آسیب شد

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون) “علیرضا قاسمی” بیان کرد: پس از ۴ سال خشکسالی، شاهد بارش بی‌سابقه‌ای در استان بودیم که مشکلاتی برای مردم به همراه داشت.

وی افزود: ۱۲ شهرستان استان درگیر سیل شدند و تعداد ۲۵۲ روستا به دلیل آسیب‌های وارد شده در خطوط انتقال، شبکه‌های توزیع و تأسیسات تأمین و پمپاژ آب با مشکل قطعی آب مواجه شدند.

وی با بیان اینکه به دلیل سیلابی بودن بعضی از مسیرها آمار متغیر می‌شود، افزود: در برخی از روستاها تا زمان فروکش کردن آب و باز شدن راه‌های دسترسی امکان اصلاح خطوط وجود نداشت و به جز ۹ روستا که در انتظار پایداری شرایط برای رفع آسیب‌ها هستیم، شبکه آب شرب ۲۴۳ روستا متصل و تعدادی از روستاها نیز دچار افت فشار هستند که به مرور زمان شبکه آب آن‌ها نیز پایدار می‌شود.

قاسمی ادامه داد: با توجه به سیلابی بودن مسیر، متأسفانه شب گذشته بر اثر شکستگی خط، مجدداً ۷ روستا بی‌آب شد که پنج تیم عملیاتی برای ترمیم و بازگشت خط به مدار بهره‌برداری در حال انجام اقدامات هستند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، ضمن تشکر از حمایت‌های ویژه وزیر نیرو، استاندار و معاونین استاندار برای عبور از این بحران، افزود: رفع مشکلات ناشی از سیل در سریع‌ترین زمان، بدون عزم ملی، حمایت‌های وزیر نیرو، استاندار و معاونان‌شان و همچنین تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدوم و زحمت‌کش آبفا امکان‌پذیر نبود.

وی از تلاش اصحاب رسانه و خبرنگاران که از روز اول در مناطق سیل‌زده حضور یافتند قدردانی کرد و افزود: ما قدردان همکاری خبرنگاران فرمانداران و بخشداران و دهیاران عزیز در مدیریت بحران سیل هستیم.

قاسمی در ادامه خواستار استمرار این همکاری و اطلاع‌رسانی قطعی‌های احتمالی آب شد و خاطرنشان کرد: تیم‌های سبک و سنگین در جنوب استان مستقر هستند تا ضمن تلاش برای رفع کامل مشکلات به وجود آمده، در صورت وقوع مجدد سیل و یا بروز حادثه نسبت به رفع آسیب‌ها و بروز اختلال در خدمات‌رسانی به مردم اقدام گنند.