خدمت‌رسانی صنعت آب و برق در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ادامه دارد

وزیر نیرو با بیان اینکه خدمت‌رسانی صنعت آب و برق به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان با قوت ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی در روزهای پیش‌رو، باید آمادگی وقوع سیلاب مجدد را داشته باشیم، به‌طوری‌که ممکن است بارش در پایین دست و در مناطق مسکونی به دلیل اشباع خاک بار دیگر رخ دهد.

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علی‌اکبر محرابیان” با حضور در استان سیستان و بلوچستان و پس از بازدید از مناطق سیل‌زده این استان، در جلسه مدیریت بحران این استان بر اهمیت سدهای مخزنی در کاهش خسارت‌های مختلف تاکید کرد و گفت: با ارزیابی‌های صورت گرفته، شرایط ایجاد شده کنترل و مشکلات مردم سیل‌زده در بخش‌های مختلف به ویژه تامین آب و برق برطرف خواهد شد.
وی افزود: وجود سد‌های بزرگ با ذخیره مناسب در این منطقه علاوه بر مهار بخش قابل توجهی از سیلاب‌ها و ذخیره‌سازی منابع آبی، موجب شد بحران پیش آمده بدون خسارت جانی و با حداقل خسارت‌های مالی سپری شود. بی‌تردید در صورتی که این سدها وجود نداشت وضعیت دیگری را شاهد بودیم؛ در حالی که تداوم این جبهه بارشی در کشورهای دیگر از جمله پاکستان با خسارت جانی و مالی قابل توجهی همراه شد.
وی همچنین به جمع‌بندی گزارش مدیران شرکت‌های آب و برق استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی در روزهای پیش‌رو باید آمادگی وقوع سیلاب مجدد را داشته باشیم. بر این اساس همه دستگاه‌ها باید نسبت به اطلاع‌رسانی به مردم به طور ویژه‌ای اقدام کنند.
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به ظهور و بروز خشکسالی‌ سال‌های اخیر در این استان، اظهار کرد: باید شکرگزار خداوند به دلیل بارش رحمت الهی باشیم و امید است بهترین بهره را از این بارندگی‌ها حاصل کنیم.
محرابیان اضافه کرد: خدمات صنعت آب و برق از روزهای ابتدایی وقوع سیلاب در این استان آغاز شده و تا زمانی که هیچ مشکل و مساله‌ای از این بابت برای مردم سیل‌زده وجود نداشته باشد این خدمت‌رسانی با قوت ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه باید عملیات بازسازی واحدهای مسکونی مردم و ابنیه با حمایت دولت به سرعت آغاز شود، خاطرنشان کرد: در آغاز فصل بارش در منطقه هستیم و سدهای ما متناسب با پیش‌بینی الگوهای بارندگی مدیریت خواهند شد تا حداکثر آب را در خود جای دهند.