خاموشی ساختمان های اداری صنعت برق در ساعت زمین

به گزارش پایگاه خبری توانیر، دکتر مصطفی رجبی مشهدی گفت: همزمان با روز جهانی ساعت زمین و خاموشی سازه های اصلی و نماد شهرهای، صنعت برق نیز در همراهی با این حرکت، برق ساختمان های اداری خود را در این ساعت قطع خواهد کرد. سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: این حرکت نمادین می تواند توجه جهانی […]

به گزارش پایگاه خبری توانیر، دکتر مصطفی رجبی مشهدی گفت: همزمان با روز جهانی ساعت زمین و خاموشی سازه های اصلی و نماد شهرهای، صنعت برق نیز در همراهی با این حرکت، برق ساختمان های اداری خود را در این ساعت قطع خواهد کرد.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: این حرکت نمادین می تواند توجه جهانی را به اهمیت برق و اهمیت محیط زیست بیش از گذشته جلب نماید.
رجبی مشهدی در عین حال از همه مردم ایران دعوت کرد ،برای کمک حفظ محیط زیست، همراهی و مشارکت در این حرکت جهانی، نشان دهند.
وی تصریح کرد: خاموشی حتی یک لامپ روشنایی می تواند در کاهش انتشار گاز co2 به جو موثر باشد.
برپایه این گزارش، “ساعت زمین” رویدادی جهانی  است که توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature)  سازماندهی شده است.
در طی سالیان اخیر نیز موضوع «ساعت زمین» در ایران مورد توجه قرار گرفته است و ایرانیان از ساعت ۲۰:۳۰ تا۲۱:۳۰ شنبه ۷ فروردین سال ۱۴۰۰ ،تلاش می کنند تا  چراغ ها را خاموش کنند و با این حرکت نمادین ، آگاهی بخشی در مورد تغییرات اقلیمی کره زمین  صورت می گیرد
در مدت یک ساعت خاموشی «ساعت زمین» بناهای مهم نمادین ایران  از جمله برج میلاد و برج آزادی در پایتخت ایران به مدت یک ساعت خاموش می شوند و صنعت برق نیز به منظور همراهی با این جریان جهانی و مردمی ، برق ساختمان های خود در ایام نوروز از جمله ستاد توانیر و شرکت های فعال برق های منطقه ای و توزیع را خاموش خواهد کرد و توجه مردم را به موضوع مهم انرژی و جریان حیات بخش برق جلب می نماید.