جهش 12 درصدی تولید انرژی در نیروگاه شهیدسلیمی­ نکا

      با گذر موفق از پیک تابستان، انرژی تولیدی نیروگاه شهیدسلیمی نکا در پنج ماهه سال جهش تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12درصد افزایش یافت.       مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اعلام این خبر افزود: در این مدت بالغ بر 4 میلیارد و 684 میلیون و 771 هزار کیلو وات ساعت […]

      با گذر موفق از پیک تابستان، انرژی تولیدی نیروگاه شهیدسلیمی نکا در پنج ماهه سال جهش تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12درصد افزایش یافت.

      مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اعلام این خبر افزود: در این مدت بالغ بر 4 میلیارد و
684 میلیون و 771 هزار کیلو وات ساعت انرژی در واحدهای بخاری و بلوک سیکل­ترکیبی نیروگاه شهیدسلیمی نکا تولید شد که نسبت به سال قبل 12 درصد رشد داشته است.

      محسن نعمتی همچنین خاطرنشان ساخت: در 5 ماه گذشته بیش از 4 میلیارد و 510 میلیون و 358 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل شد.

      وی با بیان اینکه در این مدت 73.16 درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و 26.84 درصد در واحدهای بلوک سیکل­ترکیبی بدست آمده است، گفت: در این پنج ماه 42.8 درصد انرژی تعهدی نیروگاه طبق برنامه محقق شد.

      نعمتی همچنین به دشواری و حساسیت بسیار زیاد نگهداری و بهره ­برداری از واحدهای این نیروگاه پس از 4 دهه کارکرد، اشاره کرد و گفت: اکنون در آستانه چهل و دومین سال بهره ­برداری از واحدهای بخاری نیروگاه قرار داریم، لذا بدلیل قدمت و عمر بالای تجهیزات، حفظ آمادگی واحدهای این نیروگاه برای تولید پایدار انرژی در فصول مختلف سال بویژه در فصل تابستان که تقاضای بیشتری وجود دارد، کار آسانی نیست، اما همکاران توانمند و متخصص ما مانند همیشه به عشق مردم و با تلاش مضاعف و همت جهادی خود در انجام به موقع بازدیدهای دوره­ای و تعمیرات میاندوره­ای و اساسی و نیز نگهداری اصولی واحدها توانستند آمادگی واحدها را برای تولید و پایداری شبکه برق کشور در وضعیت مطلوبی حفظ کنند و در ایام پیک مصرف تابستان عملکرد قابل قبولی به ثبت برسانند.

      وی در پایان با تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری هموطنان در زمینه مدیریت مصرف افزود: در تابستان امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم تأمین برق مراکز درمانی و تقاضاهای اضافه شده در این بخش، مسئولیت خادمان مردم در صنعت برق دوچندان شده بود ولی با همراهی مردم فهیم و همت مضاعف

کارکنان نیروگاه­ها کار و فعالیت در تمامی ایام اعمال محدودیت و فاصله­ گذاری­های اجتماعی بدون وقفه ادامه داشت تا چراغ درمان خاموش نشود و خللی در کار مدافعان عزیز سلامت بوجود نیاید.

      نیروگاه شهید سلیمی نکا با داشتن 4 واحد بخاری به ظرفیت هرکدام 440 مگاوات، 2 واحد گازی با ظرفیت هرکدام 137.6 مگاوات، یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت 160 مگاوات و دو واحد توربین انبساطی با ظرفیت هرکدام 9.4 مگاوات، در مجموع با ظرفیت 2214 مگاوات و تولید بیش از 4 درصد برق کشور به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاههای کشور نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

تولید حدود یک میلیارد و 68 میلیون­ کیلو وات ساعت انرژی در نیروگاه‌ ‌نکا

      مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا از تولید یک میلیارد و 67 میلیون و 753 هزار کیلو وات ساعت انرژی در مرداد ماه سالجاری در نیروگاه شهیدسلیمی نکا خبر داد.

      محسن نعمتی با اعلام این خبر افزود: در این ماه یک میلیارد و 32 میلیون و 660 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تزریق شد.

      وی همچنین اظهار داشت: در این ماه 73.4 درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و 26.6 درصد در واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بدست آمد.

      خاطرنشان می­شود در 5 ماه سال­جاری 42.8 درصد انرژی تعهدی نیروگاه، طبق برنامه محقق شد.