نماینده مردم چابهار در مجلس:

جهش غیرقابل تصور شاخص دسترسی به آب در سواحل مکران به همت وزارت نیرو/ قدردان تلاش‌های بی‌وقفه آبفا هستیم

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان؛ معین الدین سعیدی با اعلام این مطلب بیان کرد: بسیاری از مردم استان به خصوص ساکنان حوزه سواحل مکران شرایط سختی را از لحاظ دسترسی به آب شرب تجربه کردند و برخی نیز با طی فاصله های طولانی موفق به تامین آب می شدند.
وی ادامه داد: با نگاه ویژه نظام جمهوری اسلامی و تلاش‌های بی‌وقفه شرکت آب و فاضلاب، شاهد این هستیم که شاخص دسترسی این منطقه به آب شرب، جهش غیر قابل تصوری را تجربه می‌کند.
سعیدی اظهار کرد: البته در حاشیه شهر چابهار و خط انتقال از پسابندر به بریس مشکلاتی وجود دارد، در قصرقند نیز هنوز مجتمع‌های آبرسانی به بهره‌برداری نرسیده است، با این وجود نمی توان منکر تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای آب و فاضلاب در این مناطق بود.
وی با بیان این که زدودن سیمای محرومیت در حوزه آب به راحتی امکان پذیر نبود، تصریح کرد: به جرات می توان گفت که از اواخر سال ۱۳۹۹ عمده توجه کشور به موضوع بی‌آبی منطقه جلب و پروژه‌هایی تعریف شد که باید به خصوص از زحمات شرکت آب و فاضلاب قدردانی کرد، چراکه به نسبت کم کاری های گذشته، اقدام های بزرگی به همت این شرکت طی این مدت رقم خورده است.
نماینده مردم چابهار در مجلس اضافه کرد: در یک بازه‌ای هیچ پروژه فعالی در حوزه آب منطقه نداشتیم و طرح ها تعطیل بود، اما اکنون تعداد پروژه‌ها به قدری زیاد است که فرصت بازدید همه شاید فراهم نشود که این مهم ناشی از نگاه ویژه وزارت نیرو به منطقه است، به طور قطع با این اتفاق مبارک، مشکل تامین آب مرتفع خواهد شد.
وی گفت: شرایط به گونه ای پیش رفته که با تکمیل پروژه های در دست اجرا شاخص دسترسی به آب در بخش مرکزی چابهار به بالای ۹۰ درصد خواهد رسید، این کار بزرگی است و تلاش می کنیم در تیس نیز که منطقه آزاد متولی تامین آب آن است، این مهم محقق شود.
سعیدی با اشاره به تامین آب حاشیه شهر چابهار در قالب طرح جهاد آبرسانی تاکید کرد: بدون تردید این اتفاقات بدون همت شبانه روزی مجموعه شرکت آب و فاضلاب رخ نمی داد.