جمع آوری فاضلاب در کرمان

بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در کرمان اجرا شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: ۱۲۵۸ کیلومتر از شبکه جمع آوری و خطوط انتقال فاضلاب تاکنون در شهر کرمان اجرا شده است.

به گزارش برقاب، روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان، علیرضا عبدیان با اشاره به موقعیت اقلیمی استان و وجود چالش و بحران در حوزه آب بر اهمیت اجرای پروژه فاضلاب در شهر کرمان تاکید کرد و افزود: علاوه بر خطوط شبکه ، در فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم و تا نیمه اول سال ۱۴۰۳به بهره برداری می رسد.
وی بهره مندی از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب را از شاخص های مهم توسعه یافتگی شهری عنوان کرد و اظهار داشت: طرح فاضلاب در شهر کرمان ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید است مشکلات شهروندان با تکمیل و بهره برداری کامل از تاسیسات اجرا شده مرتفع شود.

عبدیان در ادامه گفت: در راستای افزایش ضریب حفاظتی و کمک به رصد لحظه‌ای چاه‌های آب، ۱۳حلقه از چاه‌های آب شهرهای تابعه شهرستان کرمان به سیستم دزدگیر مجهز شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان بیان کرد: با توجه به شرایط تأمین آب بهداشتی و بعد مسافتی چاه‌ها و همچنین اهمیت حفاظت از تاسیسات و منابع آب، به منظور افزایش ضریب حفاظتی و کمک به رصد لحظه‌ای چاه‌ها، حراست امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان با همکاری واحد مناطق این شهرستان، اقدام به نصب دزدگیر بر روی چاه‌های شهرهای تابعه کرده است.

وی در ادامه گفت: در همین راستا،۱۱ دستگاه سامانه دزدگیر بر روی چاه‌های آب شرب بخش شهداد، اندوهجرد و دو دستگاه بر روی چاه‌های شهرهای شمالی با هزینه بالغ بر دو میلیارد ریال نصب شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان افزود: عملیات حفاظتی نصب سامانه دزدگیر به تعداد ۱۷ دستگاه در سایر شهرهای تابعه شهرستان در حال انجام است.

وی یادآور شد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۵۱ حلقه ازچاه‌های شهرستان کرمان به سیستم دزدگیر مجهز شده‌اند.