جلوگیری از قطع برق تاسیسات آبرسانی در خوزستان

برخورد شدید جرثقیل حامل بار ترافیکی بزرگ، با شبکه برق روستایی در جاده مسجدسلیمان-لالی 500 میلیون تومان خسارت به بار آورد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان،مصطفی احمدپور مدیریت توزیع برق مسجدسلیمان با اعلام این خبر گفت، با اقدام فوری و انتقال بار از سایر نقاط، از قطع برق تاسیسات آبرسانی 70 […]

برخورد شدید جرثقیل حامل بار ترافیکی بزرگ، با شبکه برق روستایی در جاده مسجدسلیمان-لالی 500 میلیون تومان خسارت به بار آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان،مصطفی احمدپور مدیریت توزیع برق مسجدسلیمان با اعلام این خبر گفت، با اقدام فوری و انتقال بار از سایر نقاط، از قطع برق تاسیسات آبرسانی 70 روستا در این منطقه پیشگیری شد.
وی افزود، جرثقیل حامل بار ترافیکی در جاده لالی مسجدسلیمان با شبکه تامین کننده برق مناطق روستایی و همچنین تاسیسات آبرسانی 70 روستای این منطقه برخورد کرد و علاوه بر خسارات سنگین باعث آسیب جدی به حدود 10 پایه برق شده به گونه ای که لازم است تا پایه های آسیب دیده به صورت کامل تعویض شوند.
مدیریت توزیع برق مسجد سلیمان با اشاره به اینکه کار جمع آوری شبکه آسیب دیده و احداث شبکه جدید با توجه به کوهستانی بودن منطقه دشوار و زمان بر می باشد ادامه داد، روستاهای پره زرد، پر نوشته و دهگه بزرگ و کوچک به صورت مستقیم از این حادثه دچار نوسان و قطعی موقتی برق شدند و تامین برق تاسیسات آبرسانی 70 روستا به مخاطره جدی افتاد که با سرعت عمل و تدابیر فنی و تخصصی انجام شده از این اتفاق ناخوشایند جلوگیری شود.
احمدپور تصریح کرد، درحال حاضر شرایط و وضعیت برق در تمامی مناطق عادی است و گروه های عملیاتی مشغول کار طراحی شبکه های جدید هستند تا جایگزین شبکه آسیب دیده شود.
براساس این گزارش برآوردهای اولیه حاکی از خسارت 500 میلیون تومانی به شبکه های برق روستایی مسجدسلیمان می باشد که احتمال افزایش خسارت وجود دارد.