جشنواره نور حاصل فعالیت و مشارکت جامعه رسانه ای کشور با وزارت نیرو بود.

به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی، اختتامیه سومین جشنواره نور و رسانه در حالی برگزار شد که از سیستان و بلوچستان سیمین شهرکی خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری عصرهامون، موفق به کسب رتبه دوم کشوری در بخش تیتر و رتبه سوم کشوری در بخش گزارش مکتوب شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب […]

به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی، اختتامیه سومین جشنواره نور و رسانه در حالی برگزار شد که از سیستان و بلوچستان سیمین شهرکی خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری عصرهامون، موفق به کسب رتبه دوم کشوری در بخش تیتر و رتبه سوم کشوری در بخش گزارش مکتوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در اختتامیه سومین جشنواره نیرو و رسانه (نور) که به صورت ویدئو کنفرانس با دیگر نقاط کشور برگزار شد، بیان کرد: جشنواره نور حاصل فعالیت و مشارکت جامعه رسانه ای کشور با وزارت نیرو بود.

وی ادامه داد: وزارت نیرو قادر خواهد بود به سهم خود قدردان تلاش و فعالیت همکاران خود درعرصه رسانه باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: رسانه ها به عنوان یک پل ارتباطی که رفت و آمد بر روی آن انجام می شود صدای مردم و مسئولان هستند، این امانت داری است، که باید به نحو شایسته صورت گیرد و به عنوان یکی از گروه های مرجع نقش مهمی در توسعه یافتگی دارند

وی ادامه داد: سطح سواد و دانش، میزان تجربه، تسلط و احاطه به فناوری های روز و مجموعه خصوصیات به آن ها امکان می دهد نقش مهمی در ارتقا توسعه یافتگی جامعه داشته باشند.

وزیر نیرو اضافه کرد: بنده از ابتدا قصد داشتم امکان ارتباط سازمان یافته را بین جامعه تخصصی رسانه ای دو حوزه آب و انرژی با جامعه بین المللی برقرار کنم، که شرایط تحریم مانع از بهره مندی از این فرصت ها شد.

اردکانیان عنوان کرد: امکانات ارتباطی امروز این فرصت را فراهم می‌کند اما فرصت های بین المللی هم این امکان را برای جامعه بین المللی فراهم می کند که روز به روز بر دانش خود بیفزایند.

صدیقه ببران، مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو نیز در این مراسم گفت: این دوره از جشنواره نیز متاثر از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی است و به همین دلیل به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده است.

وی ادامه داد: طرح موضوعات و چالش های آب و برق زمینه بهره‌مندی مردم را فراهم می کند، ایران ما با محدودیت جدی و تاثیرگذار منابع آب سطحی مواجه است و میزان بارندگی سالانه یک سوم میانگین جهانی است که در برخی از نقاط کمتر از یک سوم میانگین جهانی است.

این مقام مسئول عنوان کرد: کمبود منابع آبی همراه با گرمایش زمین و تغییر اقلیم این مشکل را دوچندان شده کرده و همچنین نیاز به توسعه افزایش جمعیت و گسترش صنعت نیز سبب افزایش برداشت شده است.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو بیان کرد: این دوره از جشنواره با هدف اطلاع‌ رسانی و آگاهی بخشی درباره ارزش ذاتی، اجتماعی و اقتصادی آب و انرژی، مشارکت رسانه و شبکه‌های اجتماعی در موضوع ارزش دادن به آب و انرژی به عنوان یک منبع مشترک و ارزشمند و بررسی سیر تاریخی و الگوهای فرهنگی و اجتماعی مرتبط با ارزش آب و انرژی در ایران برگزار شد.

وی تصریح کرد: مهم ترین محورهای این جشنواره با عنوان مفهوم ارزش و ارتباط این مفهوم با حوزه‌های مختلف آب و انرژی، “آب و کشاورزی”، “هم‌بست آب و انرژی و پایدارسازی منابع”، ” تجربیات موفق در حوزه‌های مرتبط با مدیریت مصرف و کاهش تلفات آب و انرژی”، “توانمندی‌ها و ابتکارات بخش‌های غیردولتی و مردم‌نهاد در حوزه‌ ارزش آب و انرژی” و “ارزش دادن به آب و انرژی؛ آمایش سرزمین و توسعه پایدار” مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: “مدیریت تأمین و مصرف آب، غذا و انرژی در شرایط تحریم” و “ارزش آب و انرژی و تغییر سبک زندگی و مصرف”، “تجربه‌های بین‌المللی در بخش ارزش آب و انرژی”، “تحلیل نگرش‌های مدیریت سنتی منابع آب و انرژی”، “بازار رقابتی آب و انرژی و شرایط ایجاد این بازار در کشور”، “ارزش آب و انرژی و مدیریت تقاضا” و “نقش آب و انرژی در جهش تولید و رونق اقتصادی” از دیگر محورهای این جشنواره است.

این مقام مسئول بیان کرد: در ۹ ماه اخیر و بعد از برگزاری جشنواره دوم بیش از ۱۰ هزار عنوان خبر و یادداشت و گزارش در رسانه های مکتوب و مجازی منتشر شد.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو گفت: آثار ارسالی به جشنواره سوم در مقایسه با جشنواره دوم رشد هفت درصدی داشت که در مرحله اول ۵۷۲ اثر و در مرحله دوم ۳۲۰ اثر در مرحله دوم شایسته ارزیابی شده که از میان آن ها ۵۷ اثر از ۱۳ استان حائز رتبه های برتر شدند.

بر اساس این گزارش؛ مراسم اختتامیه سومین جشنواره نیرو و رسانه به صورت همزمان با دیگر نقاط کشور در سالن کنفرانس شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان با حضور مدیران ارشد وزارت نیرو در استان و مسئولان روابط عمومی شرکت های تابعه برگزار شد که از سیستان و بلوچستان، سیمین شهرکی خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصرهامون موفق به کسب رتبه دوم کشوری در بخش تیتر و رتیه سوم کشچری در بخش گزارش مکتوب شد.