جشنواره نخستین واژه ” آب ” در استان مرکزی با اجرای ۱۱ برنامه به کار خود پایان داد

جشنواره نخستین واژه " آب " در استان مرکزی با اجرای ۱۱ برنامه به کار خود پایان داد

به گزارش ببرقاب،حشمت اله عباسی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در این رابطه اظهار داشت : امسال به مانند سالهای گذشته جشنواره نخستین واژه آب در مدارس ابتدایی استان از آبانماه سال جاری آغاز گردید و تا ۳۰ بهمن ماه با اجرای ۱۱ برنامه در مدارس ابتدایی استان ادامه یافت.
وی افزود: در ۱۱ برنامه انجام شده علاوه بر اینکه تعداد ۴ هزار دانش آموز مقطع اول ابتدایی آموزش های مدیریت مصرف آب را دریافت کردند با هماهنگی با صدا و سیمای استان برنامه های مذکور در برنامه گلدونه ها شبکه آفتاب استان مرکزی برای مخاطبان پخش گردید.

عباسی تاکید نمود : فرهنگ‌ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش به این نسل به ویژه در دوره ابتدایی می تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد.

وی افزود : دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی باید با صرفه جویی در مصرف آب برای حفاظت از ذخائر آبی این کشور تلاش کنند.

آزاده کرمی مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در رابطه با نکات آموزشی در این جشنواره بیان داشت : در این جشنواره مسائلی مانند چرخه آب، نقش آب در زندگی ، آب مجازی و مقدار آب مصرفی برای تولید هر یک از نیازهای مصرفی و آب خاکستری و موارد دیگر آموزش داده شد.