جزئیات اجرای هفت پروژه فاضلاب در خوزستان

مدیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان گفت: هفت پروژه فاضلاب در خوزستان در شهرهای ماهشهر، مسجدسلیمان، بندر امام (ره) و بهبهان با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی، اجرا و تکمیل شده است

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)،صابر علیدادی با اشاره به تکمیل عملیات اجرایی هفت پروژه جمع آوری و دفع فاضلاب شهری در سطح استان خوزستان،گفت: این هفت پروژه فاضلاب در شهرهای ماهشهر، مسجدسلیمان، بندر امام (ره) و بهبهان با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی، اجرا و تکمیل شده است.
وی افزود: این پروژه ها در سه بخش احداث و توسعه شبکه فاضلاب، ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب و همچنین احداث تصفیه‌خانه و پکیج فاضلاب اجرا شده است.
مدیرعامل آبفا خوزستان گفت: در بخش احداث و توسعه شبکه فاضلاب، ۶۶ کیلومتر خطوط لوله شبکه و انشعابات فاضلاب شامل سه هزار و ۸۶۵ فقره انشعاب در مسجدسلیمان و ماهشهر انجام و جمعیت ۱۴۷ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.
وی ادامه داد: در بخش احداث ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب، ۲ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب در بندر امام (ره) احداث شده که جمعیت ۳۵ هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.
علیدادی با اشاره به افزایش ظرفیت پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب بهبهان به روش هیبریدی دیو نانو تکنولوژی گفت: این اقدام با استفاده از سازه‌های موجود در محل تصفیه‌خانه قدیم تا ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در روز انجام و قابل ارتقا تا چهار هزار مترمکعب در روز است.
وی افزود: با اجرای طرح افزایش ظرفیت پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب بهبهان، جمعیت ۱۳ هزار نفر تحت پوشش قرار می گیرند.
بر اساس این گزارش استان خوزستان یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های کشور به شمار رفته و موضوع فاضلاب شهرهای استان همواره مورد توجه دولت سیزدهم بوده است.
عملیات اجرایی هفت پروژه جمع آوری و دفع فاضلاب شهری در سطح استان خوزستان در هشتمین سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان خوزستان به بهره برداری رسید.