ثبت رکورد مصرف برق در قم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: مصرف برق در دو روز گذشته از مرز 800 مگاوات گذشت و به بیشترین میزان خود از ابتدای سال جاری تاکنون رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مهندس “مهدی آهنین پنجه” با اشاره به استمرار گرمای هوا طی دو روز گذشته در قم، از […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: مصرف برق در دو روز گذشته از مرز 800 مگاوات گذشت و به بیشترین میزان خود از ابتدای سال جاری تاکنون رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مهندس “مهدی آهنین پنجه” با اشاره به استمرار گرمای هوا طی دو روز گذشته در قم، از افزایش شدید مصرف برق در استان خبر داد و گفت: مصرف برق در روزهای شنبه و یکشنبه از مرز 800 مگاوات گذشت و به بیشترین میزان خود از ابتدای سال جاری تاکنون رسید.

وی با اشاره به اقدامات شرکت توزیع برق به ویژه انعقاد تفاهم نامه با صاحبان صنایع، کشاورزان و ادارات به منظور کاهش مصرف و مدیریت پیک مصرف در قم اظهار کرد: با این وجود گرمای 45 درجه ای هوا و عدم رعایت مدیریت مصرف در برخی از مصارف، فیوز سوزی های مختلف و قطع برق در برخی از مناطق را به دنبال داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با بیان اینکه با همکاری و مشارکت صورت گرفته در استان تاکنون از سقف پیک بار تعیین شده عبور نکرده و در محدوده سبز نقشه مصرف برق کشور قرار داریم، خاطرنشان کرد: عبور از سقف تعیین شده موجب اعمال محدودیت و خاموشی اضطراری خواهد شد.
وی رمز ماندگاری در محدوده سبز مصرف و جلوگیری از خاموشی را تداوم مشارکت و همکاری همه جانبه مردم در مصرف بهینه برق دانست و یادآور شد: مشترکین عزیز می توانند تنها با کاهش 10 درصدی مصارف خود، وضعیت سبز مصرف را حفظ کرده و امکان بهره مندی همه مردم از برق را در شرایطی که با گرمای شدید مواجه هستیم و نیاز مداوم به استفاده از وسایل خنک کننده داریم، فراهم کنند.
آهنین پنجه تنظیم کولرهای گازی بر روی دمای 24 درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی در ساعت های گرم روز و عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین های لباس شویی، ظرف شویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه را از اقدامات تأثیرگذار در تداوم برخورداری از برق پایدار دانست.
وی در پایان ضمن اینکه از مردم خواست تا با استفاده صحیح همکاری بیشتری در مدیریت مصرف برق داشته باشند، تأکید کرد: شهروندان می توانند با نصب نرم افزار اطلاع رسانی سام از هرگونه قطعی برق آگاه شوند و مشکلات روشنایی برق معابر را نیز در آن ثبت کنند.