ارتقای زیرساخت‌های بهداشتی اصفهان در آستانه بهره‌برداری؛

تکمیل ۹۵درصدی توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب فولادشهر

مدیر عامل آبفای استان اصفهان از پیشرفت فیزیکی ۹۵درصدی پروژه ارتقای تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر خبر داد و اعلام کرد این پروژه تا پایان سال جاری در مدار بهره برداری قرار می گیرد.

تکمیل ۹۵درصدی توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب فولادشهر

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان اصفهان؛ حسین اکبریان با اشاره به راه اندازی مدول دوم این تصفیه خانه تا پایان سال جاری گفت: تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر به عنوان یکی از قدیمی ترین تصفیه خانه ها در استان اصفهان، در سال ۱۳۵۱ با یک مدول ۵۰ هزار نفری به روش تصفیه برکه تثبیت راه اندازی شد و از سال ۱۳۹۷ با هدف توسعه این تصفیه خانه، راه اندازی مدول دوم آن با ظرفیت ۱۰۰ هزار نفری به روش لجن فعال و لاگون هوادهی با حذف ازت و فسفر در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز اختلالاتی در اجرای به موقع این پروژه به همراه داشت عنوان کرد: به رغم چالش های موجود این پروژه در آستانه بهره برداری قرار دارد و همچنین همزمان با تکمیل و تجهیز قسمت های مختلف، عملیات محوطه سازی تصفیه خانه اجرایی شده است و طبق برآوردهای صورت گرفته ۴۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این پروژه نیاز است.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به میزان تولید پساب در تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تصریح کرد: با توجه به حجم ورودی فاضلاب خام به این تصفیه خانه که حدود ۱۶ هزار و ۸۰۰ متر مکعب است، در حال حاضر میزان پساب تولیدی حدود ۲۰۰ لیتر در ثانیه می باشد.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۰ درصد مردم فولادشهر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار دارند اظهار داشت: درحال حاضر ۱۹ هزار و ۱۰۰ انشعاب فاضلاب به مشترکین در فولادشهر واگذار شده است که شامل ۵۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی می شود.
اکبریان طول شبکه فاضلاب فولادشهر را ۱۸۵ کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: حدود ۴ کیلومتر از این شبکه به دلیل فرسودگی نیاز به اصلاح و بازسازی دارد، این در حالیست که از سال گذشته اصلاح ۲ هزار و ۸۰۰ متر آن در اقطار ۶۰۰ و ۸۰۰ میلی متر در بلوار معلم که مرکز شهر است عملیاتی گردیده است.