وزیر نیرو در سفر به استان کرمان عنوان کرد:

تکمیل پروژه انتقال آب از سد نساء به بم تا قبل از تابستان سال آینده

وزیر نیرو گفت: هدف از سفر به کرمان تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام برای تأمین آب پایدار مردم استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، “علی اکبر محرابیان” با بیان اینکه در حوزه آب باید اقدامات گسترده برای استان کرمان انجام شود، ادامه داد: برای تأمین آب پایدار مردم این استان ابتدا باید پروژه‌های نیمه‌تمام را هر چه سریعتر به نتیجه برسانیم وی گفت: هدف از سفر به کرمان پیگیری وضعیت طرح‌های صنعت آب و برق استان به‌ویژه تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام برای تأمین آب پایدار مردم استان است.

محرابیان با اشاره به افتتاح سد نساء در اواخر دولت دهم، یادآور شد: سامانه انتقال آب از این سد به شهر بم درصد قابل توجهی پیشرفت داشته و تلاش خواهیم کرد عملیات باقیمانده در ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه را به اتمام برسانیم.

وزیر نیرو در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ خط انتقال‌ آب سد نساء به شهر بم، با اشاره به آخرین سفر دور اول دولت مردمی، اظهار کرد: هدف حضور ما بررسی طرح‌‌‌های آبی و برقی کل استان است.

علی اکبر محرابیان افزود: از همین پروژه خط انتقال آب سد نساء برای شهرستان‌های دیگر مانند ریگان، فهرج و غیره پیش‌بینی شده که در همین سفر درخصوص عملیات اجرایی این خط انتقال تصمیم‌گیری خواهد شد.

محرابیان ادامه داد: برای این پروژه ۵٠٠ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است او از پیشرفت ٨٠ درصدی پروژه انتقال آب به شهر بم خبر داد و گفت: تلاش مجموعه این خواهد بود که قبل از تابستان سال آینده، آب سد نساء به شهر بم برسد.