تکمیل پروژه آب‌رسانی به شهر پرند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران گفت: در صورت تخصیص اعتبار و رفع معارض‌های موجود، پروژه آب‌رسانی به شهر پرند تا پایان سال تکمیل خواهد شد. سیدعلی لدنی‌نژاد در تشریح پروژه تامین زیرساخت آب شرب شهر پرند گفت: در سال‌های اخیر مطالعه و طراحی بخشی از بزرگ‌ترین خط انتقال آب‌رسانی به جنوب‌غرب […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران گفت: در صورت تخصیص اعتبار و رفع معارض‌های موجود، پروژه آب‌رسانی به شهر پرند تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

سیدعلی لدنی‌نژاد در تشریح پروژه تامین زیرساخت آب شرب شهر پرند گفت: در سال‌های اخیر مطالعه و طراحی بخشی از بزرگ‌ترین خط انتقال آب‌رسانی به جنوب‌غرب استان تهران در قالب طرح بزرگ الغدیر۲ توسط آبفای استان تهران انجام شده است.

لدنی‌نژاد ادامه داد: علی‌رغم وجود معارض‌های متعدد محلی در مسیر اجرای این پروژه و نبود تخصیص منابع مالی لازم از محل درآمد عمومی، تاکنون حدود ۶۰ درصد این پروژه بزرگ اجرا شده است.

لدنی‌نژاد گفت: آبفای جنوب غربی استان تهران برای تامین آب مورد نیاز محدوده زیر پوشش این شرکت، خطوط انتقال آب از تصفیه‌خانه ششم آب تهران توسط خطوط انتقال آب پیرامونی تهران تا اتصال به خط رینگ آبرسانی تهران را به طول حدود ۳۵ کیلومتر اجرا کرده است.

او افزود: برای انتقال آب از مخزن یافت‌آباد و خط ماملو به مخزن رضی‌آباد، خط لوله به طول ۱۲ کیلومتر اجرا شده و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

لدنی‌نژاد  اظهار داشت: همچنین خط انتقال آب از مخزن رضی‌آباد تا مخزن بین راهی پرند به‌طول ۲۳ کیلومتر است که تاکنون حدود ۱۹ کیلومتر آن اجرا شده‌است.

به گفته مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران اعتبار اولیه این پروژه افزون بر ۲۴۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون برای این پروژه بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و در صورت تخصیص اعتبار مناسب و رفع معارض‌های موجود، پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا پایان سال تکمیل شود.