در سه ماه نخست امسال در شرکت مدیریت تولید برق مشهد:

تولید بیش از سیصد و شصت و هفت میلیون کیلووات ساعت انرژی

بیش از سیصد و شصت و هفت میلیون کیلووات ساعت انرژی الکتریکی ناخالص در سه ماهه اول سال جاری از ۷ واحد نیروگاهی شرکت مدیریت تولید برق مشهد، تولید و به شبکه سراسری تحویل داده شد.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد؛ بیش از سیصد و شصت و هفت میلیون کیلووات ساعت انرژی الکتریکی ناخالص در سه ماهه اول سال جاری از ۷ واحد نیروگاهی شرکت مدیریت تولید برق مشهد، تولید و به شبکه سراسری تحویل داده شد.

مهندس امیر طالبی طرقبه سرپرست این شرکت، در تشریح میزان تولید انرژی الکتریکی نیروگاه در سه ماهه سال جاری گفت؛ از ابتدای فروردین ماه تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۳ بیش از ۳۶۷ میلیون کیلووات ساعت انرژی در واحد های بخاری و گازی این نیروگاه ، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.

سرپرست شرکت مدیریت تولید برق مشهد با اشاره به افزایش راندمان ناخالص در واحدهای تولیدی این شرکت در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۳ در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۲ اعلام کرد؛ در بازه زمانی ۳ماهه سال ۱۴۰۳، راندمان ناخالص در واحدهای بخاری و گازی این نیروگاه ۱ درصد نسبت به سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ افزایش داشته است.

مهندس امیر طالبی طرقبه افزود؛ از این میزان انرژی الکتریکی تولید شده در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۳, ۶۱/۳۷ درصد در واحدی بخاری و ۳۸/۶۳ درصد در واحدی گازی تولید و به شبکه سراسری تحویل داده شده است.

نیروگاه مشهد با بیش از ۶۰ سال سابقه درخشان تولید برق با دار بودن ۷ واحد تولیدی و توان نامی ۳۲۸ مگاوات، نقش مهمی در پایداری برق زائرین و مجاورین حرم ثامن الائمه حضرت امام رضا (ع) در کلان شهر مشهد را برعهده دارد.