صنعت آب و برق در سالی كه گذشت

بیش از دوازده میلیارد کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه شهیدرجایی تولید شد

مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی: بیش از 12میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در سال گذشته از سوی واحدهای نیروگاه شهید رجایی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.

تولید بیش از دوازده میلیارد کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه شهیدرجایی

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، ابوالفضل موتابها، در تشریح میزان تولید بیش از انرژی الکتریکی خالص نیروگاه در ۱۲ ماهه سال گذشته گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان اسفند همان سال، ۱۲ میلیارد و ۴۰ میلیون و ۶۱۶ هزار کیلووات ساعت انرژی خالص در واحدهای سیزده گانه  نیروگاه شهیدرجایی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.
وی تصریح کرد: از این میزان انرژی، ۵ میلیارد و ۴۵۷ میلیون و ۵۹۱  هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی و ۶ میلیارد و ۵۸۳ میلیون و ۲۵ هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای ۲۵۰مگاواتی نیروگاه بخار تولید شده است.
مدیرعامل شرکت با اشاره به رشد تولید انرژی سال ۱۴۰۲ در مقایسه با سال ۱۴۰۱ اعلام داشت: در بازه زمانی ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲، تولید انرژی الکتریکی خالص در این نیروگاه، ۲/۱۰درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد داشته است.
نیروگاه۲۰۴۲ مگاواتی شهید رجایی قزوین به عنوان سومین نیروگاه بزرگ کشور، با دارا بودن ۱۳ واحد بخاری وسیکل ترکیبی، نقش مهمی در تامین برق کشور و پایداری شبکه سراسری دارد.