توجه صنعت برق کشور به مولفه‌های فرهنگی و هنری

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره کاریکاتور مصرف بهینه برق با بيان اينكه تصاوير تكان دهنده كشتار دسته جمعی مردان و زنان، موجب تاسف زياد در اذهان عمومی مردم ايران و همه مردم آزادی‌خواه دنيا شده، اظهار داشت: فطرت پاك ملت غيور فلسطين مثل شيشه ای بلوری می‌ماند که هرچه شكسته‌تر شود، برنده‌تر شده و اين مقاومت موجب رشد و شكوفايی هر چه بيشتر مسلمانان می شود.

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از توانیر؛ محمد علی‌اکبری: هر حرکتی در دنیا نیازمند صرف انرژی است. امروزه توجه به چگونگی مصرف انرژی و استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر از جمله خورشید باد و آب موجب شده تا مصرف سایر انرژیها در دنیا کاهش یابد در مقابل رشد مصرف انرژی الکریسیته با شیب تندی مواجه شده، چرا که برق، در زندگی بشر امروزی نقش بسیار کلیدی و موثری دارد.

رییس شورای سیاست گذاری جشنواره‌های صنعت برق کشور: در حالی که ایران یک درصد جمعیت دنیا را در خود جای داده، اما مصرف انرژی در آن بسیار بیشتر است و در سالهای اخیر نیز رشد مصرف انرژی، شدت یافته است.

وی با اشاره به رویکرد فرهنگی دولت سیزدهم، اظهار داشت: صنعت برق کشور در دو سال اخیر توجه ویژه به مولفه‌های فرهنگی و هنری و اقدامات فرهنگی در کنار شاخصهای فنی و مهندسی در دستور کار خود قرار داده و در همین زمینه صنعت برق، در سال ۱۴۰۱، ۱۰۰ اقدام و امسال نیز ۱۴۰ اقدام در بحث فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف انرژی انجام داده است.

وی با تقدیر از همکاران درحوزه روابط عمومی در صنعت برق از آنها به عنوان افسران جبهه فرهنگ سازی در مصرف بهینه انرژی نام برد و گفت: در این زمینه علاوه بر اقدامات مذکور، دست یاری به سمت هنرمندان نیز دراز کرده‌ایم و ۵ جشنواره در حوزه انرژی از سوی صنعت برق تا پایان امسال برگزار می‌شود. هم اکنون در اختتامیه یکی از همین جشنواره‌ها قرار داریم و این یعنی حرکت درست ما در جهت تحقق اهداف مذکور.

علی اکبری در پایان اظهار امیدواری کرد جشنواره کاریکاتور مصرف بهینه برق بتواند تاثیرگذاری قابل توجهی در امر فرهنگ‌سازی مصرف بهینه برق داشته باشد.