تهدیدات استفاده از بیت کوین بر مصرف انرژی برق

حبیبی، مدیر دفتر نظارت بر کنترل و لوازم اندازه گیری شرکت برق جنوب استان کرمان از شناسایی و جمع آوری 187 دستگاه ماینر  در تیرماه سال جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، حسین حبیبی مدیر دفتر نظارت بر کنترل و لوازم اندازه گیری در خصوص مصرف برق […]

حبیبی، مدیر دفتر نظارت بر کنترل و لوازم اندازه گیری شرکت برق جنوب استان کرمان از شناسایی و جمع آوری 187 دستگاه ماینر  در تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، حسین حبیبی مدیر دفتر نظارت بر کنترل و لوازم اندازه گیری در خصوص مصرف برق دستگاه های استخراج ارز، بیان نمود: بیت کوین ها، به دلیل مصرف برق بالایی که دارند در سر فصل اخبار روز قرار گرفته است به طوری که مسئولان وزارت نیرو بارها تاکید کرده‌اند بخش قابل توجهی از افزایش مصرف برق در این روزهای گرم سال به دلیل مصرف برق بالایی است که استخراج کنندگان ارز مجازی استفاده می‌کنند.

وی افزود: در حالی که هم زمان با افزایش دما، زنگ خطر مصرف برق به ویژه در مناطق گرمسیر به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی به صدا درآمده است، صنعت برق امسال با مشکل جدیدی نیز به نام بیت‌کوین‌ها که به نظر می‌رسد عامل اصلی افزایش نامتعارف مصرف برق هستند، دست و پنجه نرم می‌کند.

حبیبی در ادامه بیان کرد:در این راستا اخبار متعددی در این حوزه به گوش می‌رسد مبنی بر این‌ که واحدهای استخراج ارز دیجیتال روند رو به رشدی داشته اند به گونه‌ای که در برخی مراکز برخوردار از تعرفه برق ارزان مانند کشاورزی، خانگی و گاهی صنعتی شاهد استخراج بیشتر   بیت کوین می باشیم.

مدیر دفتر نظارت بر کنترل و لوازم اندازه گیری در خصوص جمع آوری دستگاه های ماینر تحت حوزه عملیاتی شرکت، تصریح نمود: در همین راستا شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با تشکیل تیم های عملیاتی نسبت به شناسایی وجمع آوری تعداد 187 دستگاه ماینر در تیر ماه سال جاری اقدام نموده است.

وی گفت: شرکت برق جنوب کرمان نیز از این قاعده مستثنی نیست و استفاده از این دستگاه ها تاثیر بسزایی در افزایش مصرف برق این حوزه شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این شرکت به صورت جدی نسبت به جمع آوری برق های غیر مجاز دستگاه های تولید ارز دیجیتال اقدام خواهد کرد.